Czyszczenie silników diesla z Liqui-Moly

8 stycznia 2016, 14:25

Złożona budowa współczesnych silników diesla bardziej niż w przeszłości naraża je na uszkodzenia. Firma Liqui-Moly ma w swojej ofercie produkty, które mogą pomóc w naprawie i utrzymaniu silników wysokoprężnych w dobrym stanie.

– „Popularność samochodów z silnikami diesla nie maleje, co też jest dobrą prognozą dla warsztatów. Jednak dziś bez specjalistycznych narzędzi trudno poradzić sobie z serwisowaniem i naprawą nowoczesnych jednostek napędowych. Stąd też w 2008 roku do naszej oferty wprowadziliśmy urządzenie Jet Clean Tronic, przeznaczone do czyszczenia układów wtryskowych zarówno w silnikach diesla, jak i benzynowych. To bardzo efektywne urządzenie pozwala warsztatom świadczyć usługi w zdecydowanie szerszym zakresie” – mówi Rafał Kobza, starszy specjalista ds. szkoleń w firmie LIQUI MOLY Polska.

Obsługa Jet Clean Tronic (nr art. 5124) jest prosta, o czym można przekonać się oglądając film instruktażowy na kanale LIQUI MOLY Polska w serwisie YouTube:

Do czyszczenia silnika benzynowego przeznaczony jest środek Benzin System Intensiv Reiniger (nr art. 5151), a do silnika wysokoprężnego środek Diesel System Reiniger (nr art. 5155).

Odkładaniu się zanieczyszczeń we wnętrzu silnika można zapobiegać również w sposób doraźny, stosując jeden z dodatków LIQUI MOLY, jak np. Dodatek do Common Rail (nr art. 2185), Dodatek do ochrony filtra DPF (nr art. 2650) czy Super Diesel Additiv (nr art. 8343). Zawartość opakowania wystarczy wlać do baku paliwa podczas tankowania. Warto je mieć w swojej ofercie i proponować swoim klientom.

Z kolei dla mechaników przeznaczona jest linia produktów Pro-Line. Znajdujące się w niej produkty charakteryzują się szybszym i skuteczniejszym działaniem, co poprawia efektywność pracy. W ofercie Pro-Line znajduje się m.in. preparat Regenerator wtrysków diesla (nr art. 5156).

Podczas serwisowania samochodu, nie tylko osobowego, można skorzystać z katalogu on-line „Dobierz olej” na stronie www.liquimoly.pl

Dowiedz się więcej

Produkty dla motocykli z oferty LIQUI MOLY
Produkty dla motocykli z oferty LIQUI MOLY

Koniec jesieni oznacza także koniec sezonu motocyklowego. Firma LIQUI MOLY ma w swojej ofercie produkty, które pomogą w wykonaniu czynności konserwująco-pielęgnacyjnych przed dłuższym postojem jednośladu w garażu. Konserwację warto zacząć od zatankowania do pełna zbiornika paliwa. W międzyczasie można dolać specjalny dodatek (LIQUI MOLY Motorbike Stabilizator paliwa, nr art. 3041), który zapobiegnie utlenianiu się benzyny […]

Jakie funkcje spełnia olej silnikowy?
Jakie funkcje spełnia olej silnikowy?

Smarowanie – prawie zawsze padnie taka odpowiedź, gdy spytamy kierowcę o rolę oleju silnikowego. Tak, to prawda, ale warto pamiętać, że dobrej jakości olej silnikowy spełnia również i inne, nie mniej ważne, funkcje. O tym, że w silniku spalinowym musi być olej wie każdy, nie tylko kierowca. Jego zadaniem jest ochrona przed zatarciem ruchomych części, […]

Spray do wielu zastosowań w ofercie Liqui Moly
Spray do wielu zastosowań w ofercie Liqui Moly

Liqui Moly poszerza swoją ofertę o wielozadaniowy produkt Multi Spray Plus 7. Multi Spray Plus 7 to wszechstronny środek o równie szerokim zastosowaniu. Jego właściwości pomocne będą podczas wykonywania wielu prac w garażu, ogrodzie, domu czy biurze. Naturalnie przydatny jest również podczas czynności wokół wszelkich typów pojazdów mechanicznych. Skuteczność preparatu została potwierdzona w teście laboratoryjnym […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Anonim, 14 stycznia 2016, 19:39 0 0

Jaja se robicie.....BMW z przebiegiem 300 tyś....???!!!! Do miliona????

Odpowiedz