Ingersoll Rand wprowadza wkrętarkę kątową o dużym momencie

, 17 lipca 2015, 16:07

Ingersoll Rand rozszerzył Serię QX swoich bezprzewodowych elektronarzędzi montażowych, wprowadzając nową wkrętarkę kątową. Nowa wkrętarka kątowa osiąga moment 60 Nm, zapewniając jednocześnie wysoką precyzję i wygodę.

Wkrętarka kątowa o dużym momencie jest akumulatorowym urządzeniem przeznaczonym do precyzyjnego montażu. Urządzenie to poszerza istniejącą ofertę narzędzi Serii QX o rozwiązania z dużym momentem dokręcania i uzupełnia istniejącą ofertę Wkrętarek Precyzyjnych i Wkrętarek Kątowych o niskim momencie obrotowym.

– „Nasi klienci działający w branży montażowej potrzebowali narzędzia z dużym momentem obrotowym i większą prędkością pracy, aby sprostać wymaganiom zaawansowanych metod produkcyjnych i nowych materiałów” – mówi  Brian Welborn, Global Channel Marketing Leader w Ingersoll Rand Power Tools – „Naszym ekspertom udało się to połączyć. Nowa wkrętarka kątowa o dużym momencie  to wszechstronne narzędzie, które sprosta wymaganiom spotykanym w prostych jak i złożonych zastosowaniach, zapewniając jednocześnie wygodę pracy, wysoką precyzję i niezawodność.” – dodaje.

Nowa wkrętarka wyposażona jest w 40-woltowy akumulator o pojemności 2.5 Ah, który pozwala zasilić urządzenie przez pięć do sześciu godzin pracy bez konieczności ładowania.

Wkrętarka kątowa o dużym momencie została zaprojektowana ergonomicznie, by zwiększyć komfort obsługującego i jest okryta gładką twardą, czarną obudową. Dostępna jest w pięciu różnych modelach, oferujących różne wielkości momentu obrotowego i posiadających opcję pracy z przewodem lub bezprzewodowo. Modele dostępne są w następujących konfiguracjach momentu obrotowego i prędkości:

  • 20 Nm, 1,045 obr/min
  • 30 Nm, 775 obr/min
  • 35 Nm, 640 obr/min
  • 40 Nm, 540 obr/min
  • 60 Nm, 375 obr/min
     

Nowa wkrętarka kątowa z Serii QX zbudowana jest w oparciu o opatentowany przez Ingersoll Rand przetwornik o obwodzie zamkniętym, który zapewnia precyzyjny moment obrotowy oraz możliwość prześledzenia wyników. Wielofunkcyjny wyświetlacz służy do programowania różnych konfiguracji momentu dokręcania, prędkości oraz kąta – zaoszczędza to czas i eliminuje konieczność używania dodatkowych narzędzi.

Posiada opcję sterowania bezprzewodowego. Podobnie jak w przypadku wszystkich narzędzi z Serii QX, wymiana informacji odbywa się przy użyciu dedykowanego modułu kontroli procesu (Process Control Module – PCM). PCM umożliwia łączność aż do 10 narzędzi na moduł, zapewniając operatorom całkowitą kontrolę nad linią montażową, wkrętarkami precyzyjnymi oraz dostęp do szczegółowych danych montażu.
 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!