Wiha wprowadza zestaw do montażu systemów kontroli ciśnienia i temperatury w oponach

15 lipca 2015, 16:03

Wiha wprowadziła na rynek TPMS-set – precyzyjny zestaw narzędzi dynamometrycznych z akcesoriami przeznaczonymi do profesjonalnego montażu systemów kontroli ciśnienia i temperatury w oponach.

Zgodnie z regulacją UE, każde auto wyprodukowane po 1 listopada 2014 musi obowiązkowo zostać wyposażone w TPMS – system monitorowania ciśnienia powietrza w oponach. Jego głównym zadaniem jest ostrzeżenie kierowcy, gdy ciśnienie w oponach spadnie poniżej 25% zalecanego poziomu, najpóźniej w ciągu 20 minut od przekroczenia minimalnej granicy.

Wiha TPMS set

Niezawodne działanie czujników TPMS uzależnione jest w dużej mierze od profesjonalnego montażu. Wychodząc naprzeciw wymagającym profesjonalistom, Wiha wprowadziła na rynek precyzyjny zestaw narzędzi dynamometrycznych przeznaczony specjalnie do instalacji i regulacji systemu TPMS.

Zestaw Wiha TPMS-set zawiera 12 narzędzi do szybkiego i jednocześnie bezpiecznego montażu czujników systemów monitorowania ciśnienia powietrza w oponach, zgodnych z większością marek samochodowych oraz standardowymi systemami dostępnymi na rynku.

W skład zestawu wchodzi komplet wkrętaków dynamometrycznych TorqueVario–S i TorqueVario–S TR, umożliwiających ustawienie żądanej wartości momentu obrotowego i zapewniających dokładność w zakresie od 0,3 do 2 oraz od 2 do 9 Nm. Przy montażu czujników jest zatem zachowany właściwy moment obrotowy, co zapobiega uszkodzeniom delikatnych elementów w trakcie montażu.

Dodatkowo, wkrętak dynamometryczny TorqueVario–S TR posiada precyzyjny mechanizm grzechotkowy z 72 zębami i 5-stopniowym kątem przełączenia, dzięki czemu pracuje z wysoką dokładnością także w przypadku trudno dostępnych miejsc.

Zestaw uzupełniają trzy bity TORX 50 mm, wykonane z wysokiej jakości stali chromowo-wanadowej, całościowo hartowanej, przeznaczone do dokręcania śrub mocujących czujnik oraz instalacji i dezinstalacji zaworu powietrza. Dodatkowo bity wyposażone są w system MagicSpring, który zapobiega wypadaniu śruby, co dodatkowo podnosi komfort i wygodę pracy, zwłaszcza z niewielkimi, pojedynczymi elementami montażowymi.

W skład zestawu wchodzą ponadto:

  • Specjalna końcówka do regulacji wentyla, długość 50 mm (narzędzie do mocowania elementu rdzenia zaworu),
  • nasadka 11 mm (mocowanie ¼’’,długość 50mm),
  • nasadka 12 mm (mocowanie ¼’’,długość 50mm),
  • uchwyt bitów ¼’’ do narzędzia TorqueVario-S 0.3-2.0 Nm,
  • uchwyt do bitów ¼’’ do narzędzia TorqueVario-S TR 2.0-9.0 Nm,
  • adapter do bitów ¼’’ do narzędzia TorqueVario-S TR 2.0-9.0 Nm.
     

Cena: 850 zł netto
Szczegóły na: www.wiha.com/pl
 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!