Targi Inter Cars coraz bliżej

15 lipca 2014, 15:02

Targi Inter Cars będą największym tego typu wydarzeniem w branży motoryzacyjnej w całej Europie Środkowej. W pobliżu ekspozycji wystawców odbywać będzie się także wielkie motoryzacyjne show. To wszystko na warszawskim Lotnisku Bemowo w pierwszy weekend września.

Targi części zamiennych, narzędzi i wyposażenia warsztatów Inter Cars SA w tym roku odbędą się już po raz 14., 5-7 września na warszawskim Lotnisku Bemowo. Odwiedzający to największe i najbardziej popularne wydarzenie w Polsce spotkają ok. 200 wystawców, prezentujących rozbudowaną i bogatą ofertę części zamiennych, narzędzi i wyposażenia warsztatu, akcesoriów samochodowych, chemii warsztatowej, nowoczesnych rozwiązań w oprogramowaniu dla warsztatów, opon i asortymentu tuningowego. Oprócz tego motocykle marki Triumph i Ducati, akcesoria motocyklowe, prezentacja prasy, portali branżowych i wiele innych. Targi Inter Cars SA obejmują kompleksowo cały zakres branży części zamiennych i usług warsztatowych.

Waga ciężka

W tym roku odwiedzający Targi mogą oczekiwać rozbudowanej Strefy Ciężkiej poświęconej rynkowi pojazdów użytkowych. Oferta części do ciężarówek w Inter Cars SA cały czas się rozwija, co odnajdzie swoje odzwierciedlenie podczas targowej ekspozycji. Odwiedzający Stefę będą mogli zapoznać się z działalnością Działu Samochodów Ciężarowych Inter Cars i spółki Feber. Organizatorzy przygotowali również ekspozycję sieci serwisowej Q Service Truck, która podczas Targów będzie obchodzić 15-lecie istnienia. W Strefie Ciężkiej nie zabraknie atrakcji, m.in. symulatora jazdy ciężarówką.

Moto-emocje

Dzięki intensywnemu programowi, w pierwszy wrześniowy weekendu na Lotnisku Bemowo, publiczność będzie mogła zobaczyć pełen przekrój sportów motoryzacyjnych. Część rozrywkowa, która kiedyś była dodatkiem skierowanym wyłącznie do uczestników Targów, urosła na tyle, że osiągnęła formę osobnej imprezy – Inter Cars Motor Show. W tym roku udział w niej będą mogli wziąć wszyscy zainteresowani z całej Polski. Bilety będą dostępne w internetowej sieci sprzedaży.

Inter Cars Motor Show odbędzie w dniach 6-7 września na Lotnisku Bemowo i będzie przebiegać równolegle z Targami części zamiennych, narzędzi i wyposażenia warsztatów. Podczas imprezy kibice będą mogli oglądać czołowe nazwiska polskiego motorsportu, m.in. Krzysztofa Hołowczyca. Czekają na nich pokazy dritfu samochodowego, akrobacje motocyklowe, wyścigi dragsterów i wiele innych. Nie zabraknie też driftu ciągnikiem siodłowym Volvo FM12 o mocy 700 KM/3000 NM.

Bokiem na Motor Show

Podczas tegorocznej imprezy Inter Cars Motor Show odbędzie się Runda Driftingowych Mistrzostw Polski 2014.

Drifting jest obecnie najmłodszym sportem motorowym na świecie. Nie ulega jednak wątpliwości, że należy do najbardziej widowiskowych i najprężniej rozwijających się dyscyplin w tej kategorii. Cała zabawa polega na pokonywaniu kolejnych sekwencji i zakrętów w kontrolowanym poślizgu, czyli… jadąc bokiem. Maszyny do driftu mają średnio po 500 koni mechanicznych. Uczestnicy Inter Cars Motor Show 2014 będą mieli okazję na żywo podziwiać popisy kierowców. Oczywiście popisy drifterów można było oglądać już podczas poprzednich edycji imprezy, jednak w tym roku odbędzie się oficjalna runda Driftingowych Mistrzostw Polski 2014. Oznacza to najlepsze teamy, najlepszych kierowców, a przede wszystkim – pełne zaangażowanie w rywalizację, czyli gwarancję najwyższego poziomu widowiska.

– „Widzowie będą mogli podziwiać zmagania zawodników przez trzy dni, od 5 do 7 września. Pierwszego dnia odbędą się treningi i wstępne kwalifikacje, w trakcie których kierowcy będą jechać solo. Sobotnie kwalifikacje odbędą się już w parach, a wystartuje w nich 32 najlepszych zawodników piątkowej sesji. Ostatni etap kwalifikacji odbędzie się w niedzielę, podobnie jak finał, do którego zakwalifikuje się TOP 4 kierowców." – mówi Andrzej Filipek, młodszy specjalista ds. marketingu i eventów.

Nocne szaleństwa

W sobotni wieczór odbędzie się Nocne Motor Show. Pokazom po zmroku towarzyszyć będą efekty muzyczne, świetlne i pirotechniczne. Pomysł nocnych pokazów w zeszłym roku spotkał się dużym zainteresowaniem i zdecydowanie spodobał się polskiej publiczności, dlatego organizatorzy postanowili go kontynuować i udostępnić szerokim masom miłośników sportów motoryzacyjnych. Bilety na Nocne Motor Show będzie można kupić w ten sam sposób jak na imprezę dzienną.

Inter Camp 2014

Inter Camp to camping z pełną infrastrukturą sanitarną, a więc toaletami i prysznicami, w miejscu, które będzie zabezpieczone całonocną ochroną. Wystarczy zabrać ze sobą namioty, przyczepy campingowe, kampery bądź inny dowolny sprzęt, który pozwoli na spędzenie nocy. Jest to szczególne komfortowe rozwiązanie, bo Inter Camp zlokalizowany jest na terenie imprezy targowej, więc nie ma konieczności jakichkolwiek nocnych podróży po Warszawie.

Dodatkowo zakup miejsca na Inter Camp uprawnia do wejścia na Inter Cars Motor Show. Idea tego przedsięwzięcia jest taka, aby goście Inter Camp mogli spędzić weekend w motoryzacyjnej atmosferze bez konieczności opuszczania strefy targowej.

Do tej pory na Inter Cars Motor Show wystąpili:

  • Krzysztof Hołowczyc
  • Tomasz Kuchar
  • Bartek Ostałowski
  • Grzegorz Staszewski
  • Karolina Pilarczyk
  • Maciej Oleksowicz
  • Wojciech Chuchała
  • Leszek Kuzaj
  • Jerzy Dudek
  • Przemysław Saleta i wielu innych

 

Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.14targi.intercars.com.pl

Dowiedz się więcej

14. Targi Inter Cars – czego możemy się spodziewać?
14. Targi Inter Cars – czego możemy się spodziewać?

Po raz kolejny Inter Cars organizuje największe targi motoryzacyjne w Europie Środkowej. Tradycyjnie będą one połączone z motoryzacyjnym show i całą listą innych atrakcji. Wkrótce Targi Inter Cars Targi części zamiennych, narzędzi i wyposażenia warsztatów Inter Cars SA są już tradycją, która na stałe wpisała się w kalendarz polskiej branży motoryzacyjnej. W tym roku będą […]

Świat motor sportu w jednym miejscu – Inter Cars Motor Show
Świat motor sportu w jednym miejscu – Inter Cars Motor Show

Targom Inter Cars SA zawsze towarzyszyły atrakcje motoryzacyjne. Część rozrywkowa wcześniej była dodatkiem skierowanym wyłącznie do uczestników imprezy targowej. Urosła jednak na tyle, że osiągnęła formę oddzielnego wydarzenia – Inter Cars Motor Show. W tym roku udział w nim będą mogli wziąć wszyscy zainteresowani z całej Polski. Zagraniczni goście i rekord Guinnessa Podczas imprezy kibice […]

Zaproszenia targowe w najnowszych Wiadomościach IC
Zaproszenia targowe w najnowszych Wiadomościach IC

Lada dzień u klientów Inter Cars SA pojawi się wakacyjne wydanie Wiadomości IC, a razem z nim specjalne dodatki. Czytelników na pewno zainteresuje to, że w najnowszym wydaniu Wiadomości IC znajdą zaproszenia na 14. Targi części zamiennych, narzędzi i wyposażenia warsztatów. Łącznie w magazynie znajdują się trzy zaproszenia – jedno na dzień prasowy w piątek, […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!