14. Targi Inter Cars – czego możemy się spodziewać?

26 czerwca 2014, 0:40

Po raz kolejny Inter Cars organizuje największe targi motoryzacyjne w Europie Środkowej. Tradycyjnie będą one połączone z motoryzacyjnym show i całą listą innych atrakcji.

Wkrótce Targi Inter Cars

Targi części zamiennych, narzędzi i wyposażenia warsztatów Inter Cars SA są już tradycją, która na stałe wpisała się w kalendarz polskiej branży motoryzacyjnej. W tym roku będą one organizowane już po raz 14., w dnia 5-7 września na warszawskim Lotnisku Bemowo.

Osoby, które zamierzają odwiedzić targi Inter Cars SA mogą się spodziewać blisko 200 wystawców na olbrzymim terenie lotniska, prezentujących rozbudowaną i bogatą ofertę części zamiennych, narzędzi i wyposażenia warsztatu, akcesoriów samochodowych, chemii warsztatowej, nowoczesnych rozwiązań w oprogramowaniu warsztatów, opon i asortymentu tuningowego. Oprócz tego pojawią się motocykle marki Triumph i Ducati, akcesoria motocyklowe, prezentacja prasy, portali branżowych i wiele innych. Można śmiało powiedzieć, że Targi Inter Cars SA obejmują kompleksowo cały zakres branży części zamiennych i usług warsztatowych.

W tym roku odwiedzający Targi mogą oczekiwać rozbudowanej Strefy Ciężkiej poświęconej rynkowi pojazdów użytkowych. Oferta części do ciężarówek w Inter Cars SA cały czas się rozwija, co odnajdzie swoje odzwierciedlenie podczas targowej ekspozycji. Odwiedzający Stefę będą mogli zapoznać się z działalnością Działu Samochodów Ciężarowych Inter Cars i spółki Feber. Organizatorzy przygotowali również ekspozycję sieci serwisowej Q Service Truck, która podczas Targów będzie obchodzić 15-lecie istnienia. W Strefie Ciężkiej nie zabraknie atrakcji, m.in. symulatora jazdy ciężarówką.

Sporty motoryzacyjne

W pierwszy wrześniowy weekendu, na Lotnisku Bemowo, publiczność będzie mogła zobaczyć pełen przekrój sportów motoryzacyjnych w atrakcyjnej oprawie. Część rozrywkowa, która kiedyś była dodatkiem skierowanym wyłącznie do uczestników Targów, urosła na tyle, że osiągnęła formę osobnej imprezy – Inter Cars Motor Show. W tym roku udział w niej będą mogli wziąć wszyscy zainteresowani z całej Polski. Bilety będą dostępne w internetowej sieci sprzedaży.

Inter Cars Motor Show odbędzie w dniach 6-7 września na Lotnisku Bemowo i będzie przebiegać równolegle z Targami części zamiennych, narzędzi i wyposażenia warsztatów. Podczas imprezy kibice będą mogli oglądać czołowe nazwiska polskiego motorsportu, m.in. Krzysztofa Hołowczyca. Czekają na nich pokazy dritfu samochodowego, akrobacje motocyklowe, wyścigi dragsterów i wiele innych. Nie zabraknie też driftu ciągnikiem siodłowym Volvo FM12 o mocy 700 KM/3000 NM.

Bokiem na Motor Show

Podczas tegorocznej imprezy Inter Cars Motor Show uczestnicy Inter Cars Motor Show 2014 będą mieli okazję na żywo podziwiać popisy kierowców widzących jezdnię przez boczną szybę. Oczywiście popisy drifterów można było oglądać już podczas poprzednich edycji imprezy, ale w tym roku odbędzie się oficjalna runda Driftingowych Mistrzostw Polski 2014.

–  „Widzowie będą mogli podziwiać zmagania zawodników przez trzy dni, od 5 do 7 września. Pierwszego dnia odbędą się treningi i wstępne kwalifikacje, w trakcie których kierowcy będą jechać solo. Sobotnie kwalifikacje odbędą się już w parach, a wystartuje w nich 32 najlepszych zawodników piątkowej sesji. Ostatni etap kwalifikacji odbędzie się w niedzielę, podobnie jak finał, do którego zakwalifikuje się TOP 4 kierowców.” – mówi Andrzej Filipek, młodszy specjalista ds. marketingu i eventów.

W sobotni wieczór odbędzie się Nocne Motor Show. Pokazom po zmroku towarzyszyć będą efekty muzyczne, świetlne i pirotechniczne. Pomysł nocnych pokazów w zeszłym roku spotkał się dużym zainteresowaniem i zdecydowanie spodobał się polskiej publiczności, dlatego organizatorzy postanowili go kontynuować i udostępnić szerokim masom miłośników sportów motoryzacyjnych. Bilety na Nocne Motor Show będzie można kupić w ten sam sposób jak na imprezę dzienną.

O poszczególnych planowanych atrakcjach Inter Cars Motor Show będziemy informować na bieżąco.

Inter Camp 2014

Inter Camp to camping z pełną infrastrukturą sanitarną, a więc toaletami i prysznicami, w miejscu, które będzie zabezpieczone całonocną ochroną. Wystarczy zabrać ze sobą namioty, przyczepy campingowe, kampery bądź inny dowolny sprzęt, który pozwoli na spędzenie nocy. Jest to szczególne komfortowe rozwiązanie, bo Inter Camp zlokalizowany jest na terenie imprezy targowej, więc nie ma konieczności jakichkolwiek nocnych podróży po Warszawie.

Dodatkowo zakup miejsca na Inter Camp uprawnia do wejścia na Inter Cars Motor Show. Idea tego przedsięwzięcia jest taka, aby goście Inter Camp mogli po prostu spędzić weekend w motoryzacyjnej atmosferze i bez konieczności opuszczania strefy targowej.

Strona internetowa i godziny otwarcia targów

Już dziś rozpoczyna działanie internetowa platforma 14. Targów Inter Cars. Można tam znaleźć aktualności na temat wydarzenia, opisy poszczególnych atrakcji oraz zdjęcia i filmy.

14 Targi części zamiennych, narzędzi i wyposażenia warsztatów będą otwarte w następujących godzinach:

  • Piątek, dzień prasowy: 10:00 – 16:00
  • Sobota – niedziela: 9:00 – 16:00

Inter Cars Motor Show:

  • Sobota – niedziela: 9:00 – 16:00

Nocne Motor Show

  • Sobota, od 20:00

Dowiedz się więcej

Targi Inter Cars w pierwszy weekend września
Targi Inter Cars w pierwszy weekend września

Największe targi motoryzacyjne w Europie Środkowo-Wschodniej po raz kolejny odbędą się na warszawskim Lotnisku Bemowo. W tym roku Targi części zamiennych, narzędzi i wyposażenia warsztatów Inter Cars SA zostaną zorganizowane już po raz 14., w dnia 5-7 września na warszawskim Lotnisku Bemowo. Blisko 200 wystawców na olbrzymim terenie bemowskiego lotniska zaprezentuje rozbudowaną i bogatą ofertę […]

Targi Inter Cars coraz bliżej
Targi Inter Cars coraz bliżej

Targi Inter Cars będą największym tego typu wydarzeniem w branży motoryzacyjnej w całej Europie Środkowej. W pobliżu ekspozycji wystawców odbywać będzie się także wielkie motoryzacyjne show. To wszystko na warszawskim Lotnisku Bemowo w pierwszy weekend września. Targi części zamiennych, narzędzi i wyposażenia warsztatów Inter Cars SA w tym roku odbędą się już po raz 14., […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!