Auto Expo Parts & Service – I edycja międzynarodowych targów

25 kwietnia 2014, 12:36

W ramach pierwszych Międzynarodowych Targów Auto Expo Parts & Service odbędą się prelekcje dotyczące ekologicznej motoryzacji, części zamiennych i regeneracji fabrycznej. Omówione zostaną także możliwości dystrybucyjne w Europie i Azji. Podczas wydarzenia będzie można zasięgnąć aktualnych informacji na temat kluczowych dla branży zagadnień.

Na stoiskach polscy i zagraniczni producenci części motoryzacyjnych prezentować będą najnowsze produkty oraz usługi dla aut i motocykli. Dla polskich przedsiębiorców będzie to okazja, by poznać światowe trendy na rynku automotive, a także nawiązać bezpośrednie kontakty z partnerami z różnych krajów.

– „W panelach eksperckich organizowanych w ramach targów wezmą udział przedstawiciele polskiej branży motoryzacyjnej, ale i eksperci z innych krajów. Podczas pierwszej edycji będziemy mówić przede wszystkim o bezpieczeństwie i jakości, a także roli, jakie te dwie kwestie odgrywają w różnych aspektach motoryzacji." – zapowiada Roman Kantorski, prezes Polskiej Izby Motoryzacji, która jest partnerem merytorycznym międzynarodowych targów Auto Expo Parts & Service.

Podczas pierwszych Targów Auto Expo Parts & Service merytoryczne spotkania organizowane będą pod hasłem „Bezpieczeństwo i jakość – w serwisie, częściach zamiennych i relacjach handlowych”. W ich trakcie eksperci poruszą takie zagadnienia jak możliwości inwestycyjne w Polsce i Azji, a także logistyka i transport międzynarodowy w motoryzacji. Omówione zostaną też wymagania jakościowe i certyfikaty wymagane w Europie i Azji, kanały zbytu na obu kontynentach oraz możliwości wejścia na te rynki. Ponadto, specjaliści doradzą, jak wybrać dostawcę w Azji. Będzie też okazja do dyskusji na temat polityki Unii Europejskiej w zakresie homologacji i certyfikacji sprzętu motoryzacyjnego. W trakcie targów poruszone zostaną także kwestie związane z częściami zamiennymi takie jak problemy z jakością czy regeneracja fabryczna. Co ciekawe, w ramach takiego panelu zaprezentowany zostanie raport porównania naprawy bliźniaczych modeli samochodów przy wykorzystaniu części oryginalnych jak i zamienników. Nie zabraknie też spotkania dotyczącego ekologii w motoryzacji. Oprócz tego odbędzie się jeszcze cykl prelekcji pod hasłem profesjonalny warsztat, czyli wszystko dla serwisu, dealera, wynajmu samochodów czy chemii warsztatowej. Podczas targów będzie można dowiedzieć się też więcej na temat autoryzowanych dealerów samochodów oraz zmian w strukturach sieci dystrybucyjnych. Pierwsze dwa dni targów przeznaczone są dla branży. Ostatni z kolei otwarty będzie już dla szerokiej publiczności i poświęcony zostanie głównie kwestiom związanym z bezpieczeństwem. Dla zwiedzających z tej okazji przygotowanych zostanie szereg motoryzacyjnych atrakcji.

Przez trzy dni targów zaprezentowane zostaną rozmaite części zamienne do samochodów i motocykli, opony, felgi, oleje, płyny, akumulatory i instalacje samochodowe. Oferta obejmie też części i akcesoria do aut ciężarowych i terenowych, a także ciekawostki dla warsztatów. Pojawią się też narzędzia, odzież oraz pokrowce i inne akcesoria motoryzacyjne jak GSM, CB radio, alkomaty czy elektronika samochodowa. Na stoiskach obecne będą również wydawnictwa oraz instytucje i organizacje branżowe.

I Targi Auto Expo Parts & Service odbędą się w dniach 11-13 września 2014 r. w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska przy ul. Marsa 56c w Warszawie. Patronem honorowym jest Instytut Transportu Samochodowego, a merytorycznym Polska Izba Motoryzacji.

Dowiedz się więcej

Targi Motoryzacyjne w 2014 roku
Targi Motoryzacyjne w 2014 roku

Przedstawiamy Państwu listę targów i wydarzeń motoryzacyjnych, zaplanowanych na 2014 rok. Poniższa lista będzie na bieżąco aktualizowana, wraz z publikacją dat kolejnych wydarzeń. Targi motoryzacyjne – Polska Styczeń 30.01-2.02 – Polagra – Premiery, MTP, Poznań Luty 28.02-2.03 – Ogólnopolska wystawa motocykli i skuterów, MT Polska, Warszawa Marzec 5-6.03 – GasShow, EXPO XXI, Warszawa 5-6.03 – […]

Targi Auto Expo Parts, Tires & Service
Targi Auto Expo Parts, Tires & Service

Warszawskie Centrum MT Polska będzie areną pierwszych Międzynarodowych Targów Auto Expo Parts, Tires & Service. Impreza startuje w czwartek, 11 września. Przez trzy dni firmy z Polski i z zagranicy na ponad 200 stoiskach będą prezentować najnowsze produkty i usługi dla branży motoryzacyjnej. Oferta obejmie m.in. części zamienne do samochodów i motocykli, opony, akcesoria samochodowe, […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!