Targi Auto Expo Parts, Tires & Service

10 września 2014, 10:42

Warszawskie Centrum MT Polska będzie areną pierwszych Międzynarodowych Targów Auto Expo Parts, Tires & Service. Impreza startuje w czwartek, 11 września.

Przez trzy dni firmy z Polski i z zagranicy na ponad 200 stoiskach będą prezentować najnowsze produkty i usługi dla branży motoryzacyjnej. Oferta obejmie m.in. części zamienne do samochodów i motocykli, opony, akcesoria samochodowe, a także jednoślady. Części wystawienniczej ma towarzyszyć rozbudowany program merytoryczny pod hasłem „Bezpieczeństwo i jakość – w serwisie, częściach zamiennych i relacjach handlowych. Równolegle organizowane są też Dni Bezpieczeństwa poświęcone budowaniu świadomości społecznej w zakresie ryzyk wynikających z niewłaściwego zachowania na drogach i promowania pożądanych postaw. Targi potrwają do soboty, 13 września. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Każdy odwiedzający otrzyma upominek od organizatorów.

Auto Expo Parts, Tires & Service to szeroki wachlarz części i akcesoriów motoryzacyjnych z kraju i ze świata, w tym z dalekich Chin czy Tajwanu. Na ponad 200 stoiskach pojawią się części samochodowe, m.in. łożyska, paski rozrządu, tuleje, zestawy tłokowe, wahacze oraz pompy hamulcowe czy wspomagania układu kierowniczego. Ponadto wystawcy przywiozą na targi części silnika, sprzęgła i skrzyni biegów, a także opony, koła stalowe, kierownice, gaźniki i mocowania amortyzatora. Nie zabraknie też uszczelek olejowych czy smarów. Oferta obejmie również oświetlenie, narzędzia samochodowe, różnego rodzaju akcesoria jak maty do aut czy poduszki na siedzenia, a także motocykle.

Na trzy dni targów zaplanowany został rozbudowany program merytorycznych spotkań, które mają dostarczać aktualnych informacji na nurtujące branżę motoryzacyjną problemy. Hasłem przewodnim tegorocznych spotkań jest „Bezpieczeństwo i jakość – w serwisie, częściach zamiennych i relacjach handlowych”. W ich trakcie eksperci poruszą m.in. kwestie związane z polityką unijną w zakresie homologacji czy jakością części zamiennych i narzędzi serwisowych. Omówione zostaną również usterki układów klimatyzacji, a także sterowników spowodowane błędami w sztuce warsztatowej. Ponadto, odbędą się również prelekcje poświęcone zagadnieniom związanym z wyborem dostawcy z Azji czy też logistyką i transportem międzynarodowym dla branży.

Równolegle w celu budowania świadomości w zakresie bezpiecznego zachowania na drogach Polska Izba Motoryzacji organizuje Dni Bezpieczeństwa. Z tej okazji przewidziano szereg motoryzacyjnych atrakcji, m.in. symulator dachowania oraz zderzeń, detonator poduszki samochodowej, alkogogle czy pokazy ratownictwa drogowo-medycznego. Ponadto, będzie też możliwość konsultacji z rzeczoznawcami, w tym bezpłatnego sprawdzenia stanu technicznego auta. Z kolei w ramach Big Open Day będzie można skorzystać z jazdy próbnej samochodami demonstracyjnymi kilku marek: salon Ursyn Car dostarczy dwa auta Forda, Auto Skaczkowski – Suzuki S-Cross oraz najnowszego Jeepa Cherokee, a SKODA Grupa Auto WIMAR – dwa modele Skody.

Międzynarodowe Auto Expo Parts, Tires & Service odbędą się nowoczesnym w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska przy ul. Marsa 56c w Warszawie. Wokół obiektu jest parking na ponad 1500 miejsc, a także stały postój taksówek. Na miejsce można dojechać też środkami komunikacji miejskiej. W sąsiedztwie kursuje 11 linii autobusowych z różnych punktów stolicy, SKM – linia S1 relacji Pruszków – Otwock oraz pociągi Kolei Mazowieckich ze Śródmieścia i Dworca Wschodniego. Targi otwarte są w czwartek i piątek, 11-12 września, w godzinach 10-17 oraz w sobotę, 13 września, od 10 do 16. Zwiedzających obowiązuje rejestracja, której należy dokonać na miejscu podczas wydarzenia.

 

Patronami honorowymi wydarzenia są Instytut Transportu Samochodowego, Polski Związek Motorowy, Polska Izba Stacji Kontroli Pojazdów, Cech Rzemiosł Motoryzacyjnych w Warszawie i Taiwan Trade Centre Warsaw, a partnerem merytorycznym – Polska Izba Motoryzacji.

Dowiedz się więcej

Auto Expo Parts & Service – I edycja międzynarodowych targów
Auto Expo Parts & Service – I edycja międzynarodowych targów

W ramach pierwszych Międzynarodowych Targów Auto Expo Parts & Service odbędą się prelekcje dotyczące ekologicznej motoryzacji, części zamiennych i regeneracji fabrycznej. Omówione zostaną także możliwości dystrybucyjne w Europie i Azji. Podczas wydarzenia będzie można zasięgnąć aktualnych informacji na temat kluczowych dla branży zagadnień. Na stoiskach polscy i zagraniczni producenci części motoryzacyjnych prezentować będą najnowsze produkty […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!