Nowe urządzenia warsztatowe w Inter Cars SA

, 8 stycznia 2014, 13:07

Oferta urządzeń przydatnych w warsztacie dostępna w Inter Cars jest sukcesywnie poszerzana o nowe produkty. W sieci dystrybutora można już nabyć analizator jakości paliwa Delphi, tester Autologic oraz dwa nowe urządzenia firmy DeltaTech.

Analizator jakości paliwa do silników Diesla od Delphi

W procesie diagnostyki nowoczesnego silnika wysokoprężnego, analizator paliwa Delphi YDT553 umożliwia sprawdzenie zawartości zanieczyszczeń w oleju napędowym. Takie badanie pozwala mechanikom na stwierdzenie, czy jakość paliwa mogła być przyczyną awarii konkretnego systemu czy komponentu. Analizator pozwala określić jakość paliwa wg normy europejskiej EN 590 lub amerykańskiej ASTM D975. Urządzenie, umożliwia wykrycie w paliwie biokomponentów (RME, SME, PME) i nierafinowanych olejów roślinnych. Określa ono także poziom zanieczyszczeń w badanej próbce oraz sprawdza paliwo pod względem zawartości benzyny.

Tester Autologic

Tester Autologic jest samodzielnym urządzeniem diagnostycznym oferującym funkcjonalność na poziomie testerów fabrycznych, którymi dysponują sieci dealerskie oraz producenci pojazdów. Tester oferowany jest z oprogramowaniem przeznaczonym dla jednej marki (opcjonalnie możliwa jest rozbudowa o inne marki). W ofercie Inter Cars dostępne są testery do następujących marek: BMW, Mini, Land Rover, Jaguar, Mercedes-Benz, Porsche, Peugeot, Citroen, Renault, Audi, Seat, Skoda, Volkswagen, Rolls Royce, Volvo.

Nowości DeltaTech

W ofercie Inter Cars SA pojawiły się dwa nowe urządzenia firmy DeltaTech. Pierwszym z nich jest przepływomierz PFM-2 przeznaczony do testowania wydatku pomp wysokiego ciśnienia Common Rail na stanowisku do badania pomp. PFM-2 umożliwia jednoczesny pomiar wydatku i przelewu testowanej pompy i może współpracować w komputerem PC bądź laptopem, komunikując się z nim poprzez złącze USB. Program komputerowy pozwala obserwować wykresy przepływów, zdefiniować plany testowe pomiarów na podstawie wbudowanej bazy prawidłowych parametrów. Po zakończeniu testu można wydrukować raport obrazujący stan techniczny pompy wysokiego ciśnienia. Dzięki zastosowaniu unikalnej technologii nie jest konieczne stosowanie dodatkowych filtrów na wejściach przepływomierza, ponieważ jest on odporny na zanieczyszczenia.

Drugim urządzeniem jest ScopeTester 5, czyli uniwersalny tester oscyloskopowy służący do testowania praktycznie wszystkich elektrycznych i elektronicznych elementów pojazdów. Jest to urządzenie w formie przystawki do laptopa lub komputera PC, co umożliwia komfortową pracę na dużym ekranie. Podczas projektowania tego testera firma DeltaTech Electronics postawiła głównie na wygodę i prostotę obsługi. Aby wykonać pomiar, wystarczy połączyć urządzenie z komputerem za pomocą kabla USB, który transmituje dane i zasila urządzenie. ScopTester 5 to unikalne na rynku urządzenie ze względu na dużą liczbę kanałów i możliwość rejestracji przebiegów na dysku twardym komputera. Jest dostępne w przystępnej cenie.

Dowiedz się więcej

Maszyny do obróbki silników firmy Rootler w Inter Cars SA
Maszyny do obróbki silników firmy Rootler w Inter Cars SA

Inter Cars poszerzył ofertę o specjalistyczne urządzenia do obróbki bloków oraz głowic silnika amerykańskiej firmy Rootler. Producent specjalizuje się od wielu lat w produkcji obrabiarek dedykowanych do regeneracji silników. Producent w swojej ofercie posiada szeroką gamę urządzeń do: szlifowania wałów korbowych szlifowania bloków silnika tulejowania bloków silnika planowania głowic regeneracji głowic regeneracji prowadnic zaworowych tuningu […]

Podnośniki i prasy firmy OMA w Inter Cars SA
Podnośniki i prasy firmy OMA w Inter Cars SA

Inter Cars SA poszerza swoją ofertę o podnośniki samochodowe oraz prasy hydrauliczne znanego włoskiego producenta – firmy OMA. OMA posiada ponad 40-letnie doświadczenie w branży. Oferuje wysoką jakość opartą o wypracowany latami system kontroli jakości. Szeroka gama produktów stawia producenta w czołówce firm w tej branży w Europie i nie tylko. Dowodem tego jest obecność […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!