Urządzenie do obsługi automatycznych skrzyń biegów Launch w Inter Cars SA

, 21 sierpnia 2013, 10:56

CAT-501+ to nowe urządzenie do obsługi automatycznych skrzyń biegów firmy Launch. Produkt jest obecnie dostępny wyłącznie w ofercie Inter Cars SA.

Nowość w Inter Cars SA – urządzenie CAT-501+

CAT-501+ to w pełni zautomatyzowana jednostka, służąca do wymiany oleju oraz płukania automatycznych przekładni w samochodach osobowych i dostawczych. Proces obsługowy urządzenia oparty jest na tzw.  „dynamicznej” metodzie wymiany oleju. Polega ona na podłączeniu urządzenia do magistrali olejowej skrzyni biegów (pomiędzy skrzynią biegów, a chłodnicą oleju) i wypompowywaniu zużytego oleju przy jednoczesnym wpompowaniu oleju świeżego.

Metoda ta, w przeciwieństwie do metody konwencjonalnej, polegającej na odkręceniu miski olejowej i swobodnym spływaniu oleju, zapewnia całkowitą wymianę oleju na nowy. Zapobiega to nadmiernemu mieszaniu się starego oleju z nowym, co znacznie pogarszało jego właściwości.

Ponieważ podczas pracy przekładni, do oleju dostają się cząstki będące efektami zużycia współpracujących elementów oraz inne cząstki stałe i zanieczyszczenia, profesjonalny serwis przekładni automatycznej powinien również obejmować płukanie całego układu. CAT-501+ umożliwia przeprowadzenie operacji obiegowego płukania przy wykorzystaniu specjalnego detergentu.

Warto także podkreślić, że urządzenie standardowo wyposażone jest w zestaw konektorów podłączeniowych zapewniających możliwość podłączenia urządzenia do większości pojazdów dostępnych na rynku. Ponadto opcjonalnie dostępne są zestawy rozszerzające możliwości obsługowe o różne skrzynie biegów stosowane w pojazdach azjatyckich, europejskich i amerykańskich (m.in. coraz popularniejsze na rynku skrzynie DSG).

CAT-501+ charakteryzuje się:

  • w pełni automatycznym lub półautomatycznym procesem wymiany oleju oraz płukania skrzyni biegów
  • automatycznym rozpoznaniemkierunku przepływu oleju ułatwiającym podłączenie urządzenia do pojazdu
  • dzięki dostępnym zestawom konektorów wysoką integracją z większością pojazdów
  • możliwością monitorowania temperatury i ciśnienia oleju
  • wbudowaną bazą danych pojazdów oraz menu w języku polskim

 

Podczas 13. Targów Inter Cars będzie możliwość wzięcia udziału w prezentacji działania urządzenia.

Dowiedz się więcej

Profesjonalne buty robocze Lotto Works Energy w ofercie Inter Cars
Profesjonalne buty robocze Lotto Works Energy w ofercie Inter Cars

W ofercie Inter Cars znalazły się buty robocze Lotto Works Energy z najnowszej kolekcji. Cechą charakterystyczną obuwia jest wyjątkowy, sportowy design. Sportowe buty robocze Lotto Linia butów Lotto Works Energy to profesjonalne obuwie przeznaczone do pracy w warsztacie. Buty wykonane są ze skóry, posiadają antyelektrostatyczne podeszwy, odporne na oleje, smary i inne substancje. Są odporne […]

Normalia Dresselhaus w Inter Cars SA
Normalia Dresselhaus w Inter Cars SA

Inter Cars SA wprowadza do swojej oferty szeroki zakres normaliów firmy Dresselhaus – głównie zestawy śrub, wkrętów, podkładek, uszczelek, konektorów elektrycznych, pierścieni, łączników hydraulicznych, bezpieczników, korków spustowych do oleju, przewodów paliwowych, opasek zaciskowych i innych. Zestawy występują w formie przenośnych walizek, szafek montowanych naściennie oraz dużych szaf, wyposażonych nawet w 17 200 sztuk normaliów. W ofercie […]

Nowy Katalog Wyposażenia Warsztatowego Inter Cars
Nowy Katalog Wyposażenia Warsztatowego Inter Cars

Pojawiło się trzecie tegoroczne wydanie Katalogu Wyposażenia Warsztatowego Inter Cars. Znajduje się w nim wiele nowości jak również promocje wybranych narzędzi oraz urządzeń. Katalog Wyposażenia Warsztatowego Nr 3/2013 Na ponad 108 stronach katalogu zaprezentowano największą ofertę towarową dla branży motoryzacyjnej, przemysłowej oraz agro. Zobacz nowy Katalog Wyposażenia Warsztatowego Inter Cars

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Anonim, 29 sierpnia 2013, 9:40 0 -1

Napisaliście same + tej metody celowo bądź nie pomijając ryzyko jakie niesie za sobą wymiana dynamiczna połączona z płukaniem detergentem !! w przyp. ASB z takiego 10-letniego diesla z przebiegiem "185tyś km"... jakie to u nas w kraju jeżdżą... Żaden szanujący się warsztat serwisujący ASB, który ma o tym pojęcie - ŻADEN !! - nie podejmie isę met. dynamicznej w takim pojeździe. Chyba że na pisemną prośbę klienta.

Odpowiedz

Anonim, 12 czerwca 2017, 22:20 0 0

...co za bzdura1 Właśnie wymiana oleju BEZ płukania niesie ze sobą ryzyko - osady ze starego oleju mogą się w sposób niekontrolowany odrywać, prowadząc wprost do usterki. TYLKO użycie profesjonalnego preparatu umożliwia całkowite usunięcie zanieczyszczeń z układu

Odpowiedz

Anonim, 18 lutego 2016, 11:41 0 0

jaka cena tej maszyny
brutto

Odpowiedz