Liqui Moly-nowe rozwiązania w warsztacie (opracował: LIQUI MOLY Polska Sp.z o. o.)

26 stycznia 2005, 0:00

Firma Liqui Moly Polska wprowadziła w ostatnim czasie do swojej oferty dwa nowe rozwiązania warsztatowe: ODRDZEWIACZ CERAMICZNY Z EFEKTEM ZIMNEGO SZOKU oraz bardzo wygodny w zastosowaniu OCZYSZCZACZ PRZEPUSTNIC. Ciekawą propozycję stanowi nowy dodatek do benzyny SPEED TEC, rozwiązanie skierowane do kierowców ze sportowym zacięciem, który robi ogromną furorę w Niemczech. Do już szerokiej oferty olei silnikowych doszedł kolejny – olej TOP TEC 4100 5W-40 z najnowszą aprobatą MB 229.31. Olej ten zalecany jest do najnowszych silników Diesla z układem filtru cząsteczek stałych.


ODRDZEWIACZ CERAMICZNY Z EFEKTEM ZIMNEGO SZOKU
]1P[


 


Liqui Moly Polska wprowadziło do sprzedaży nowy produkt do szerokiego zastosowania w nowoczesnych serwisach. Jest to odrdzewiacz z extremalnie dobrymi właściwościami penetrującymi w połączeniu ze znakomitymi właściwościami smarnymi dzięki zawartości cząsteczek ceramicznych. Rozłączenie silnie zardzewiałych elementów zostaje dodatkowo wsparte zimnym szokiem. Powoduje on, że metalowe części kurczą się, co ułatwia penetrację szczelin.DROSSELKLAPPEN-REINIGER – OCZYSZCZACZ PRZEPUSTNIC
]2L[


 


Asortyment chemii warsztatowej Liqui Moly rozszerzył się o nowe rozwiązanie serwisowe – specjalny środek do oczyszczania przepustnic. Aktywny rozpuszczalnik usuwa typowe dla części ssących osady i zabrudzenia takie jak: olej, żywica, kleje. Dzięki specjalnej recepturze i przede wszystkim długiemu na 60 cm rozpylaczowi w postaci elastycznej rurki zakończonej specjalną dyszą, łatwo jest usunąć zanieczyszczenia i osady nawet z trudno dostępnych części. Oczyszczacz zapewnia prawidłowe funkcjonowanie części ruchomych i pośrednio przyczynia się do zmniejszenia zużycia paliwa.SPEED TEC – Dodatek do paliwa dla kierowców ze sportowym zacięciem
]3P[


 


LIQUI MOLY – niemiecka marka jakości – wprowadziło na rynek nowy produkt dla kierowców ze sportowym zacięciem. SPEED TEC jest dodatkiem do benzyny w znacznym stopniu poprawiającym przyspieszenie samochodu. Dzięki innowacyjnym komponentom dodatek ten przyspiesza rozprzestrzenianie się iskry podczas zapłonu mieszanki paliwowej. SPEED TEC powoduje, że spalanie następuje szybciej i wydajniej. Pozwala to w krótszym czasie wyzwolić większą energię. Po ostatniej fazie spalania pozostają zazwyczaj resztki nie spalonego paliwa. SPEED TEC sprawi, że ich udział zostaje praktycznie ograniczony do zera, tzn. moc powstała z wyzwolonej energii z jednostki paliwa jest dużo większa. SPEED TEC oprócz polepszenia osiągów pojazdu dba również o czystość całego układu paliwowego.
Szczególną różnicę w przyspieszeniu po zastosowaniu SPEED TEC widać w pojazdach starszych, gdzie pozostaje większy udział nie spalonego paliwa.
SPEED TEC nadaje się do silników 2- i 4- taktowych. Opakowanie 250 ml wystarcza do 70 litrów paliwa. Po dodaniu wymieszanie następuje samoczynnie.

]4[


W momencie zapłonu najpierw powstaje iskra. Rys.1
SPEED TEC podwyższa siłę zapłonu paliwa i równocześnie przyspiesza rozprzestrzenianie się płomienia.
Spalanie dzięki SPEED TEC następuje szybciej. Rys.2
Zostaje zatem w krótszym czasie wyzwolona wyższa energia, która daje wyższą moc silnikowi.
Na koniec spalania zazwyczaj pozostaje część nie spalonego paliwa. Rys.3
Gdy zastosuje się SPEED TEC udział ten zostaje znacząco ograniczony, co oznacza, że wydajność każdej części mieszanki paliwowej znacząco wzrasta. Lepsze przyspieszenie.

TOP TEC 4100 SAE 5W-40
Wysokotechnologiczny HC-syntezowany-olej silnikowy
]5P[Specjalnie zalecany do samochodów Mercedes-Benz z wbudowanym filtrem cząsteczek stałych, oraz spełniających normę Euro 4 dotyczącą redukcji szkodliwości spalin. Nadaje się na wydłużony interwał wymiany oleju do 30.000 km. Olej ten zapewnia silnikowi optymalną ochronę przed zużyciem. Jest to olej typu lekki bieg – oszczędność paliwa. Przyczynia się do redukcji szkodliwych emisji spalin.


Klasyfikacja
API SL/CF
ACEA A3-02/B4-02

MB 229.31, również spełnia MB 229.1 oraz 229.31 ale tylko do silników Diesla.


Materiał przygotowała firma:
LIQUI MOLY Polska Sp. z o. o. www.liqui-moly.pl 

Opublikowane przez: Redakcja

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!