Nowa stacja klimatyzacji w ofercie Best Products

22 kwietnia 2013, 14:01

Firma Best Products wprowadziła do swojej oferty nową stację klimatyzacji ZELL AC1000-3G na gaz R134a z przeznaczeniem dla małych i średnich warsztatów samochodowych.

ZELL AC1000-3G w Best Products

AC1000-3GAC1000-3G jest w pełni automatycznym urządzeniem wykonującym standardowe czynności obsługowe, które także można wykonać osobno w trybie ręcznym krok po kroku: odsysanie gazu z układu klimatyzacji pojazdu, odseparowanie zużytego oleju, tworzenie próżni, ładowanie nowego oleju i ładowanie czynnika chłodniczego. Nowym rozwiązaniem zastosowanym w tej stacji klimatyzacji jest brak jakichkolwiek zaworów, sterowanie przepływem gazu przez przewód niskiego i wysokiego ciśnienia jest w pełni automatyczne.

Stacja posiada wbudowaną stałą, standardową bazę danych 250 pojazdów, w której można znaleźć informację o ilości czynnika w danym pojeździe. Zbiornik o pojemności 14,5 litra zapewnia odpowiednią ilość czynnika chłodzącego do wielokrotnej obsługi bez konieczności ciągłego napełniania z butli zewnętrznej.

Użyteczną funkcją jest kompensacja długości przewodów, dzięki której nie trzeba martwić o to czy ilość gazu pozostawionego w wężach nie będzie brakowała w układzie klimatyzacji pojazdu. Stacja samoczynnie dodaje odpowiednią ilość gazu w stosunku do długości węży. Jest to parametr programowalny, AC1000-3G posiada węże o długości 2,5 metra i taka odległość jest standardowo zaprogramowana w stacji, można ustawić inną długość lub całkowicie wyłączyć kompensację. Urządzenie posiada funkcję pozwalającą na kontrolowanie ciśnienia w wewnętrznej butli, pozwala ona na sprawdzenie jakie powinno być ciśnienie w zależności od temperatury otoczenia.

Urządzenie posiada znaną i niezawodną pompę próżniową firmy VALUE o wydajności 60 l/min. Prosta budowa pozwala na szybką i samodzielną konserwację urządzenia. Samemu można przeprowadzić takie czynności jak: kalibracja wagi butli z czynnikiem chłodniczym, sprawdzenie prawidłowości działania zaworów wewnętrznych. Rozbudowane menu posiada system automatycznego powiadamiania o występujących błędach i problemach podczas obsługi urządzenia. Filtr do usuwania wody i zanieczyszczeń jest umieszczony w łatwodostępnym miejscu pozwalającym na szybką i prostą wymianę.

Stacja klimatyzacji AC1000-3G jest szczególnie polecana przez producenta dla warsztatów, które dopiero zaczynają obsługę klimatyzacji. Best Products oferuje obecnie to urządzenie w okazyjnej cenie 6 500 zł netto. Więcej informacji na www.best-prod.com

Dowiedz się więcej

Nowa prostownica do felg z tokarką i polerką
Nowa prostownica do felg z tokarką i polerką

Oferta urządzeń do prostowania felg w firmie Best Products została poszerzona o nową maszynę. Model F26 posiada na wyposażeniu nie tylko tokarkę, ale i polerkę, dedykowaną do powierzchni felg aluminiowych. Najnowsza maszyna służy do napraw obręczy stalowych i aluminiowych o średnicach od 10 do 26 cali. Naprawa felg wykonywana jest za pomocą tłoka hydraulicznego, który […]

Wyważarka do kół megaspin 2000
Wyważarka do kół megaspin 2000

Megaspin 2000 firmy Hofmann Megaplan jest pierwszą wyważarką, która potrafi w bardzo krótkim czasie dokonać kompleksowego pomiaru całego koła aut osobowych i dostawczych w zakresie 10-30”. Wyważarka Hofmann Megaplan megaspin 2000 Wyważarka wyposażona jest w ekran dotykowy oraz dwa lasery, które służą do wprowadzania wymiarów felgi, pomiaru bicia felgi i opony. Mierzą one również głębokość […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!