Alliance Automotive Group kupuje hiszpańskiego dystrybutora

27 października 2020, 14:38

Alliance Automotive Group (AAG) sfinalizował transakcję zakupu udziałów Groupauto Unión Ibérica (GAUIb).

Jak czytamy na stronie Alliance Automotive Group, umowa z Groupauto Unión Ibérica wynika ze wspólnej wizji przyszłych możliwości i wciąż rosnącej konkurencji na motoryzacyjnym rynku wtórnym. Branża napraw i dystrybucji części weszła w okres konsolidacji, która zmniejszy liczbę graczy na rynku.

Franck Baduel, dyrektor operacyjny AAG i Juan Carlos Pérez Castellanos, dyrektor generalny GAUIb

Groupauto Unión Ibérica to wiodąca grupa w dystrybucji produktów i usług dla motoryzacyjnego rynku części zamiennych w Hiszpanii i Portugalii, działająca zarówno w branży samochodów osobowych, jak i pojazdów użytkowych. Założona w 1989 roku, jest członkiem-założycielem Groupauto International i obecnie zrzesza 25 członków.

Alliance Automotive Group jest wiodącym dystrybutorem części do samochodów osobowych i użytkowych na niezależny rynek części zamiennych we Francji, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Polsce, Holandii i Belgii, prowadząc działalność pod markami Groupauto France, Précisium, Partners i Gef’Auto we Francji, Groupauto UK, UAN i FPS w Wielkiej Brytanii, Alliance Automotive Group Germany w Niemczech, Groupauto Poland w Polsce oraz Brezan, Staadegaard-TC i Dabeko w Holandii i Belgii. AAG obsługuje około 40 000 warsztatów, mając w ofercie ok. 100 000 różnych części do napraw i konserwacji oraz posiadając ponad 650 punktów handlowych należących do firmy i około 2350 punktów partnerskich.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!