Range Rover Sport 2014 na oponach Goodyeara

12 sierpnia 2015, 14:47

Jaguar Land Rover wybrał opony Goodyear na pierwsze wyposażenie modelu Range Rover Sport 2014. Będzie opuszczał fabrykę na oponach Goodyear Eagle F1 Asymmetric SUV.

Dzięki równomiernemu rozkładowi ciśnienia i maksymalizacji powierzchni styku z drogą, nawet podczas pokonywania zakrętów z dużą prędkością, opony umożliwiają dobre panowanie nad samochodem.

W porównaniu z poprzednim modelem ogumienie zapewnia też lepsze prowadzenie na mokrej nawierzchni, a to za sprawą asymetrycznej konstrukcji, która zwiększa kontakt z nawierzchnią i odprowadza wodę by zapobiegać aquaplaningowi.

Z kolei optymalny wzór bieżnika ogranicza hałas i pozwala cieszyć się cichszą oraz bardziej komfortową jazdą, pasującą do luksusowego wnętrza samochodu. 

– „Opona Eagle F1 Asymmetric SUV to naturalne uzupełnienie terenowych i drogowych możliwości najnowszego Range Rovera Sport. Od wielu lat współpracujemy z Jaguar Land Roverem, czego rezultatem jest obecność wielu opon naszej marki na wyposażeniu fabrycznym modeli takich jak Range Rover Evoque czy Land Rover Discovery Sport. Jesteśmy dumni z faktu, że nasze opony są pierwszym wyposażeniu Range Rovera Sport 2014” – powiedział Hans Vrijsen, dyrektor marketingu Goodyeara w Europie, na Bliskim Wschód i Afryce.
 

Dowiedz się więcej

Goodyear laureatem Nagrody Ekologicznej za innowacje związane z krzemionką z łusek ryżu
Goodyear laureatem Nagrody Ekologicznej za innowacje związane z krzemionką z łusek ryżu

Luksemburska Federacja Biznesu przyznała firmie Goodyear Nagrodę Ekologiczną Fedil w kategorii „efektywność surowcowa” za innowacje związane z krzemionką pozyskiwaną z popiołu z łusek ryżu. Goodyear wykorzystuje ten składnik do wzmacniania bieżnika opon. Działania marki pomagają rozwiązać globalny problem z zalegającymi odpadami ryżowymi. "Stosowanie przez Goodyeara krzemionki pozyskiwanej z popiołu z łusek ryżu przynosi korzyści środowisku […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!