HELLA odnotowała wzrost zysków i sprzedaży

29 lipca 2015, 15:47

Zgodnie ze wstępnymi prognozami wyników na rynku obrotów papierami wartościowymi, koncern HELLA w roku obrotowym 2014/2015 odnotował przyrost sprzedaży oraz zysków. Producent rozwiązań samochodowych osiągnął 9-procentowy wzrost, co przyniosło mu dochody wysokości około 5,8 mld euro.

W tym samym okresie zysk operacyjny (EBIT) grupy zwiększał się stopniowo z roku na rok, aż do 445 mln euro, co odpowiada 11,5-procentowemu wzrostowi.

Prognozowane rezultaty marki dostosowane zostały do kosztów restrukturyzacji, które wyniosły około 15 mln euro i odpowiadają skorygowanej o 7,6 proc. marży EBIT. Zadowalające wyniki odzwierciedlają dobrą passę firmy HELLA w roku obrotowym 2014/2015.

Publikacji pełnego raportu finansowego można spodziewać  się podczas dorocznej konferencji prasowej, która zaplanowana jest na 14 sierpnia 2015 roku w Dusseldorfie.
 

Dowiedz się więcej

HELLA sprawdza wiedzę dotyczącą używania świateł samochodowych
HELLA sprawdza wiedzę dotyczącą używania świateł samochodowych

HELLA jest producentem elementów oświetlenia samochodowego na pierwszy montaż w nowych samochodach, a także na rynek wtórny. Wykorzystując swoje kompetencje i doświadczenie firma postanowiła sprawdzić wiedzę polskich kierowców dotyczącą prawidłowego używania świateł samochodowych, wymiany żarówek oraz skutków jazdy z niewłaściwym oświetleniem. W ramach kampanii społecznej „Świecimy przykładem na drodze” koncern HELLA, przy współpracy z ośrodkiem […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!