Zmiany w zarządzie spółki Robert Bosch GmbH

17 grudnia 2014, 14:53

Wolf-Henning Scheider 31 marca 2015 r. opuści dotychczas zajmowane stanowisko w Robert Bosch GmbH i przejdzie do MAHLE GmbH, gdzie od 1 lipca 2015 obejmie stanowisko prezesa. Firmy Bosch i MAHLE od wielu lat są utrzymują bliskie relacje, a od roku 2008 prowadzą spółkę joint venture Bosch Mahle Turbosystems zajmującą się rozwojem i produkcją turbosprężarek.

W czasie swojej kariery w firmie Bosch pan Scheider sprawował m.in. funkcję prezesa działu branżowego Car Multimedia, w latach 2006–2010 był prezesem działu branżowego Gasoline Systems, a od roku 2010 był członkiem zarządu spółki Robert Bosch GmbH.

1 kwietnia 2015 r. dr Rolf Bulander przejmie odpowiedzialność za dział przedsiębiorstwa Mobility Solutions. Tak jak dotychczas, w zakres jego kompetencji będą wchodziły działy branżowe Diesel Systems, Gasoline Systems, Starter Motors and Generators oraz centralna funkcję jakości. Dodatkowo przejmie on w przyszłości odpowiedzialność za dział branżowy Electrical Drives. Inżynier budowy maszyn z tytułem doktora nauk technicznych pracuje w Bosch od 26 lat, a w 2013 roku został powołany na członka zarządu. Przedtem Rolf Bulander sprawował funkcję prezesa działu branżowego Gasoline Systems.

Również 1 kwietnia 2015 r., decyzją rady nadzorczej, dr Markus Heyn zostanie powołany do zarządu spółki Robert Bosch GmbH. W zakres jego przyszłych kompetencji wchodzi sprzedaż części samochodowych na wyposażenie fabryczne oraz marketing i sprzedaż. Dodatkowo Heyn będzie odpowiedzialny za dział branżowy Automotive Aftermarket oraz spółki zależne ETAS GmbH i Bosch Engineering GmbH. Markus Heyn, będący z wykształcenia inżynierem budowy maszyn i doktorem nauk technicznych, pracuje w firmie Bosch od 1999 roku. W ostatnim czasie sprawował stanowisko prezesa działu branżowego Diesel Systems.

W związku z wprowadzonymi zmianami dr Dirk Hoheisel, oprócz powierzonej dotychczas odpowiedzialności za działy branżowe Chassis Systems Control, Car Multimedia i Automotive Electronics, będzie dodatkowo zajmował się nowym działem branżowym Automotive Steering. Ostatnia z funkcji zależna jest od wydania zgody przez urzędy antymonopolowe w związku z przejęciem spółki ZF Lenksysteme GmbH. Dirk Hoheisel będzie także nadal odpowiedzialny za integrację systemów techniki motoryzacyjnej. Inżynier elektrotechnik z tytułem doktora jest członkiem zarządu od 2012 roku.
 

Dowiedz się więcej

K.I.T.T. z serialu „Nieustraszony” na stoisku targowym Boscha
K.I.T.T. z serialu „Nieustraszony” na stoisku targowym Boscha

W latach 80. i 90. mogliśmy śledzić popularny telewizyjny serial akcji „Nieustraszony” („Knight Rider”). Jedną z kluczowych ról odegrał w nim Pontiac Firebird Trans Am o nazwie K.I.T.T. – zautomatyzowany samochód, który komunikował się za pomocą głosu. Prawie 30 lat po zakończenia emisji serialu, zautomatyzowana jazda nie jest już filmową fikcją. Technologia Bosch pozwala na […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!