Moto-Profil pnie się w górę w rankingach

29 października 2014, 15:53

Moto-Profil awansował aż o 162 miejsca na prestiżowej Liście 2000, przygotowanej przez redakcję „Rzeczpospolitej”. Dystrybutor zanotował także awans w Rankingu Eksporterów.

Dystrybutor części i akcesoriów motoryzacyjnych z Chorzowa znalazł się w tegorocznym zestawieniu na 24 miejscu wśród 50 firm o największym wzroście eksportu oraz na 28 miejscu wśród firm o największym udziale eksportu w przychodach od 2010 roku. Jednocześnie, firma uplasowała się na 171 pozycji w rankingu największych eksporterów 2013. Moto-Profil zanotował także wzrost w głównym rankingu polskich przedsiębiorstw i eksporterów, zajmując 445 pozycję. To znaczący awans w porównaniu z ubiegłorocznym rankingiem, w którym firma znalazła się na 607 miejscu.

Lista 2000 polskich przedsiębiorstw i eksporterów to jeden z najważniejszych i najbardziej prestiżowych rankingów tego typu. Podczas jej tworzenia brano pod uwagę dane finansowe dotyczące 2013 roku. Były to m. in. przychody ze sprzedaży, które w przypadku Moto-Profil wzrosły o niemal 30 procent oraz udział eksportu – stanowiącego w chorzowskiej spółce już ponad ¼ sprzedaży rocznej.

– „Eksport to ważny element naszej działalności. Działamy na rynkach: polskim, czeskim, słowackim, niemieckim, litewskim, łotewskim, ukraińskim, węgierskim oraz rumuńskim, współpracując z około tysiącem partnerów handlowych. Cieszy nas, że taki model przynosi rezultaty, przekładające się także na prestiżowe, biznesowe rankingi." – mówi Piotr Tochowicz, Prezes Zarządu Moto-Profil sp. z o.o.

W 2013 roku Moto-Profil obchodził 20-lecie istnienia. Firma zajmuje się dystrybucją części i akcesoriów samochodowych. Jest także właścicielem marki ProfiAuto, zrzeszającej niezależne hurtownie, sklepy i warsztaty samochodowe.

Dowiedz się więcej

Wkrótce Kalendarz ProfiAuto 2015
Wkrótce Kalendarz ProfiAuto 2015

Już wkrótce do partnerów, klientów i współpracowników sieci ProfiAuto trafi kalendarz na 2015 r. Zostanie w nim zaprezentowany nowy, niestandardowy pomysł, który ma wnieść powiew świeżości do branżowych projektów tego typu. 65 godzin zdjęciowych, 4 supersamochody, 4 modelki i 13 zdjęć Kalendarz ProfiAuto już tradycyjnie prezentuje piękne modelki, najlepsze samochody i dobre zdjęcia. W 2015 […]

Nagroda Diament Forbesa 2015 dla Moto-Profilu
Nagroda Diament Forbesa 2015 dla Moto-Profilu

Moto-Profil zajął dziewiąte miejsce na liście Diamentów Forbesa 2015 w województwie śląskim wśród firm o przychodach powyżej 250 mln PLN. Wyróżnienie trafiło do chorzowskiego dystrybutora części już po raz szósty. W ogólnopolskim rankingu firma uplasowała się na 77 pozycji. Moto-Profil znalazł się w prestiżowym gronie polskich firm, które osiągnęły największy przeciętny roczny wzrost wartości. W […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Ronnyboy, 31 października 2014, 9:05 0 0

Hmm, do Carsów jeszcze trochę brakuje, jednak w samej osobówce... ciekawe czy ich nie wyprzedzili...

Odpowiedz