Grupa Metelli ze wzrostem obrotów w 2013 r.

5 marca 2014, 14:45

Wzrost obrotów w porównaniu do 2012 r., nowe inwestycje w technologie i otwarcie na nowe rynki. To główne osiągnięcia Grupy Metelli w 2013 roku. W 2014 firma planuje zwiększyć swój udział w krajach pozaeuropejskich i na rynkach wschodzących.

Grupa Metelli zamyka rok 2013 wzrostem obrotów na poziomie około 5% w porównaniu do poprzedniego roku obrotowego. Marki i linie produktów Grupy Metelli są obecne w ponad 90 krajach. Najistotniejsze wyniki firma odnotowała w tym roku we Włoszech, Hiszpanii, Portugalii, Polsce, Turcji, Białorusi, Wielkiej Brytanii, krajach skandynawskich oraz w Afryce Północnej, gdzie wzrost jest szczególnie silny. 2013 był także rokiem powstania Metelli UK, brytyjskiej filii firmy, którą założono w niespełna dwa lata od uruchomienia hiszpańskiego oddziału w 2011 roku.

W 2014 r. firma planuje zwiększyć swój udział w rynku poprzez agresywną strategię handlową, inwestując w krajach pozaeuropejskich i na rynkach wschodzących, takich jak Brazylia, Indie i Chiny.

– „Priorytetem stało się utrzymanie udziałów na rynkach, na których silnie zaznaczamy swoją obecność oraz ich wzrost na innych, przy jednoczesnym umacnianiu naszej obecność w sieci dystrybucyjnej i oddziaływaniu na struktury wewnętrzne rynku z punktu widzenia optymalizacji łańcucha dostaw, tak aby móc zaoferować najbardziej konkurencyjne i zgodne z prawem popytu ceny" – mówi Sergio Metelli, prezes grupy.

Firma prowadzi swą działalność produkcyjną całej gamy oferowanych produktów – na którą składają się pompy wody, części hamulcowe, przekładnie i części silnikowe – w trzech fabrykach z siedzibą w Cologne, we włoskiej prowincji Brescia, które zatrudniają 450 osób.
 

Dowiedz się więcej

Metelli poszerza ofertę klocków i tarcz hamulcowych
Metelli poszerza ofertę klocków i tarcz hamulcowych

Grupa Metelli rozpoczyna 2014 rok od zaprezentowania 27 nowych pozycji klocków hamulcowych. Gama produktów do układów hamulcowych ciernych liczy obecnie 2465 pozycji. Nowe pozycje mają zastosowanie w takich pojazdach, jak: Fiat 500, Panda 2013 i Ducato 2010, Opel Adam 2013, Ford Focus, Ka 2012, modele BMW serii 5 oraz X3 2010. Nowe kody zostaną dodane […]

Metelli wprowadza tarczę hamulcową ze zintegrowanym łożyskiem
Metelli wprowadza tarczę hamulcową ze zintegrowanym łożyskiem

Oferta części hamulcowych Metelli wzbogaciła się o tarczę hamulcową ze zintegrowanym łożyskiem, zaprojektowaną specjalnie dla tylnej osi samochodów francuskich. Produkt to wynik złożenia tarczy hamulca, łożyska i serii dodatkowego wyposażenia, włącznie z pierścieniem ABS. Jego wyróżniającą cechą jest zintegrowane łożysko składające się z dwóch stożkowych elementów tocznych umieszczonych w otworze mocowania tarczy hamulca do piasty […]

Metelli przejmuje kontrolę nad dwiema firmami
Metelli przejmuje kontrolę nad dwiema firmami

Spółka Metelli poinformowała o przejęciu kontroli nad dwiema włoskimi firmami, zajmującymi się produkcją części motoryzacyjnych. Metelli SpA nabyła pakiet kontrolny firm Fri.Tech. Srl oraz Trusting Srl, specjalizujących się w produkcji szczęk oraz klocków hamulcowych. Przejęcie jest zgodne z ideą synergii, wyznawaną przez grupę Metelli. Obecnie firma specjalizuje się w produkcji pomp wody, elementów układu hamulcowego […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!