Targi Techniki Motoryzacyjnej już wkrótce. Powrót po 4 latach.

22 marca 2022, 8:59

Aż trudno uwierzyć, jak wiele czasu minęło od ostatniej edycji Targów Techniki Motoryzacyjnej w Poznaniu. Z powodu wybuchu pandemii, planowana na rok 2020 edycja nie odbyła się, nie udało się jej zorganizować także w ubiegłym roku. Tym razem wszystko jest jednak na najlepszej drodze – targi TTM odbędą się w dniach 7-10 kwietnia 2022 r. Nasz portal został patronem medialnym tego wydarzenia.

Targi Techniki Motoryzacyjnej 2022

Grupa MTP organizuje targi i wspiera Ukrainę!

W poprzednich latach, organizatorom targów plany pokrzyżowała pandemia. W tym roku wojna na Ukrainie. Obecnie na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w pawilonie nr 4 funkcjonuje centralny magazyn pomocy dla uchodźców. Przyjmuje on i dystrybuuje żywność, odzież i środki higieniczne, niezbędne dla przybywających z objętej działaniami wojennymi uchodźców. Za jego koordynację odpowiadają Caritas Poznań, Fundacji In_Spire, Grupa MTP, Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej oraz Miasto Poznań. Z kolei w jednym z holi wejściowych Międzynarodowych Targów Poznańskich działa Punkt Obsługi Uchodźców. Zgłaszający się obywatele Ukrainy otrzymują tam pierwsze wsparcie: pomoc medyczną, posiłek, niezbędne informacje i opiekę prawną. Mimo to, przestrzeń ma zostać zagospodarowana w odpowiedni sposób, by umożliwić realizację targów.

– Teren targów poznańskich to ponad 150 tys. m kw. powierzchni wystawienniczej, dlatego w razie potrzeby nie tylko jesteśmy w stanie uruchomić dodatkowe przestrzenie dedykowane potrzebującym, ale przede wszystkim w żaden sposób nie zakłóca to organizacji wydarzeń z naszego kalendarza. Przygotowania do organizacji zbliżających się targów i konferencji przebiegają zgodnie z planem. Wraz z końcem marca zostanie zamknięty funkcjonujący na naszym terenie szpital tymczasowy, co dodatkowo zwiększy dostępność naszej infrastruktury – podkreśla Tomasz Kobierski, prezes zarządu Grupy MTP.

Targi motoryzacyjne wracają – TTM już na początku kwietnia

W dniach 7-10 kwietnia 2022 r. pasjonaci motoryzacji będą mieli okazję spotkać się podczas Targów Techniki Motoryzacyjnej w Poznaniu. Wystawcy i partnerzy targów przygotowali szereg nowości i premier rynkowych. Przestrzeń targową wypełni najnowsza oferta, technologie, sprzęt, elementy wyposażenia warsztatów, stacji obsługi pojazdów, myjni, stacji benzynowych oraz nowoczesne rozwiązania dla profesjonalistów.

Motoryzacja stawia na młode pokolenie. Już po raz 28 odbędzie się Ogólnopolski Turniej Wiedzy Samochodowej przeznaczony dla uczniów szkół samochodowych. Turniej podzielony jest na 2 etapy: teoretyczny i praktyczny. Na uczestników czekają liczne wykłady i szkolenie, dzięki którym uczniowie sprawnie radzą sobie podczas finałowych praktycznych zadań. Finał turnieju odbędzie się 7 kwietnia 2022 r.

Tradycyjnie podczas targów TTM odbędzie się “Żywy Warsztat”. To interaktywna ekspozycja przygotowana przez magazyn “Nowoczesny Warsztat” i Stowarzyszenie Techniki Motoryzacyjnej. Wśród zaproszonych gości znajdują się eksperci i przedstawiciele firm branży motoryzacyjnej. To również okazja aby zdobyć praktyczną wiedzę i umiejętności poprzez możliwość samodzielnego testowania umiejętności naprawczych i serwisowych.

Na ekspertów sztuki serwisowej czekają XI Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników, w tym roku uczestnicy będą walczyć o podium w sześciu kategoriach:

  • Młody Mechanik
  • Mechanik Zawodowy
  • Elektromobilni
  • Młody Mechanik Maszyn Rolniczych
  • Młody Mechanik Pojazdów Ciężarowych
  • Młody Mechanik Motocyklowy – nowa kategoria dodana do konkursu w tym roku

W obecnej edycji główny nacisk zostanie położony na aktywne podejście do serwisu i profesjonalną obsługę klienta. Celem organizatorów jest przekonanie zarówno młodych jak i doświadczonych mechaników samochodowych do wdrożenia standardu wykonywanych czynności przy okazji drobnych prac serwisowych jak np. cykliczna wymiana oleju, filtrów itp.

Przed nami 4 dni branżowych emocji i możliwości bezpośredniego kontaktu z ekspertami i przedstawicielami czołowych marek branży motoryzacyjnej.

Targi Techniki Motoryzacyjnej odbędą się wraz z targami Poznań Motor Show na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w dniach 7-10 kwietnia 2022 r. Portal MotoFocus.pl jest jednym z patronów medialnych wydarzenia.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!