Fiat Punto Evo: wyciek płynu chłodzącego

, 6 lutego 2020, 15:10

Diagnozując popularny model samochodu Fiata, mechanicy stwierdzili wyciek płynu chłodzącego silnika z obszaru kolektora ssącego. Rozwiązaniem problemu prezentują specjaliści firmy Autodata.

W ramach rutynowego przeglądu w naszym warsztacie znajduje się Fiat Punto Evo z 2009 roku, w którym zauważyliśmy wyciek płynu chłodzącego z obszaru kolektora ssącego. Przeprowadziliśmy ciśnieniowe sprawdzenie układu chłodzenia, ale nie jesteśmy w stanie określić jakie jest źródło przecieku. Czy słyszeliście już o tym problemie?

Odpowiedź: Usterka ta była już zgłaszana przez innych właścicieli kilku modeli marki Fiat z silnikami wysokoprężnymi 1,6/2,0 wyprodukowanymi przed 15.10.2009 r. Jej przyczyną jest uszczelka kolektora ssącego, uszkodzona z powodu zanieczyszczenia olejem napędowym. Podczas ciśnieniowego sprawdzania systemu chłodzenia, sprawdź dokładnie wskazany obszar rys.1. Wymień czarne uszczelki kolektora ssącego na uszczelki w nowej wersji (zielone). Przeprowadź ciśnieniowe sprawdzenie układu chłodzenia, aby upewnić się, że usterka została wyeliminowana.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!