Uszkodzona podpora wału Kardana i jej naprawa

, 9 marca 2016, 13:59

W samochodach VW Touareg i Porsche Cayenne podczas zmiany obciążenia silnika we wnętrzu pojazdu mogą być słyszalne stuki oraz odczuwalne silne wibracje. Przyczyną tego może być uszkodzona lub zużyta środkowa podpora wału Kardana.

W wyniku zużycia może dojść do pęknięcia środkowego elementu gumowego, co prowadzi do powstawania wspomnianych hałasów. Taka podpora nie zapewnia optymalnego ułożyskowania oraz prowadzenia wału Kardana i musi zostać wymieniona.

Wskazówka!
Producent pojazdu nie oferuje osobno centralnej podpory wału Kardana. Jest ona dostępna wyłącznie w komplecie z całym wałem Kardana. Z tego powodu naprawa jest bardzo droga.

febi bilstein oferuje rozwiązanie pozwalające ograniczyć czas i koszty naprawy: środkową podporę wału Kardana dostępną również osobno. Dla klienta oznacza to znaczne oszczędności, ponieważ pojedyncze elementy są tańsze od kompletnego podzespołu.

zastosowanie
VW Touareg do roku 2010
Porsche Cayenne do roku 2010

Nr OE: 955 421 020 14 SK
Nr OE: 7L0 521 102 N SK

Cała oferta znajduję się na stronie: www.febi-parts.com

Dowiedz się więcej

Naprawa pompy w dieslach 1.8 Forda
Naprawa pompy w dieslach 1.8 Forda

W różnych modelach Forda wyposażonych w silnik Diesla 1,8 (do roku 2008) pompa wtryskowa napędzana jest przez wał korbowy przy pomocy łańcucha. Podczas naprawy zaleca się wymianę wszystkich elementów, co pozwoli na uniknięcie później dodatkowych kosztów. Z tego powodu firma febi bilstein oferuje zestaw łańcucha pompy wtryskowej (nr 46390), który pozwala na przeprowadzenie fachowej naprawy […]

Zawieszenie i układ kierowniczy – nowy katalog febi
Zawieszenie i układ kierowniczy – nowy katalog febi

Firma febi udostępniła nowy katalog (nr febi 90151, wydanie 2016) części układów zawieszenia i kierowniczego. Nowy katalog jest dostępny w dwóch częściach, podzielono go alfabetycznie wg marek samochodów – A-M i N-Z. Zawiera ponad 400 nowych referencji. Ilość stron zwiększono z 1708 do 1921. Katalog jest już dostępny w wersji drukowanej oraz elektronicznej na stronie: www.febi-parts.com […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Egon Olsen, 10 marca 2016, 9:25 1 0

Widziałem już to w Tedgumie 2 lata temu.

Odpowiedz

d, 20 marca 2016, 21:13 0 0

bez osłony przegubu wau ta podpora jest nic nie warta

Odpowiedz