Retrofity LED OSRAM legalne w coraz większej liczbie krajów

1 marca 2024, 12:37

Firma OSRAM poszerza portfolio rozwiązań LED, a początek roku przyniósł zmiany w ofercie retrofitów. Wprowadzono nową generację produktów, z parametrami świetlnymi. Dodatkowo w styczniu do dotychczasowych 22 państw, w których retrofity tego producenta zostały dopuszczone do ruchu, dołączyły kolejne.

Portfolio retrofitów LED zyskało ostatnio trzy nowości. Pierwszą z nich jest druga generacja  lampy Night Breaker LED H7 Gen 2. To, czym wyróżniają się nowe produkty to ulepszona konstrukcja optyczna. Dzięki temu zapewniają do 230% jaśniejsze światło w porównaniu z minimalnymi wymaganiami normy ECE R112.

Dodatkowo zmianie uległa konstrukcja, co sprawiło, że mają one nowoczesny wygląd i mniejsze obciążenie cieplne. Retrofity emitują światło o bardzo wysokiej temperaturze barwowej, wynoszącej 6000 kelwinów.

Kolejną nowością jest druga generacja lampy Night Breaker W5W LED, która jest dopuszczona w wielu krajach europejskich. To pierwszy na rynku retrofit W5W LED firmy OSRAM, który jest zatwierdzony do użytku w ruchu publicznym we wszystkich modelach pojazdów 12 V za białym szkłem jako światło postojowe, światło obrysowe, oświetlenie tablicy rejestracyjnej i oświetlenie wnętrza.

W przeciwieństwie do poprzedniej wersji nie wymaga dopasowywania do konkretnego pojazdu i porównywania z listą kompatybilności. Produkty te zapewniają mocne światło o temperaturze barwowej 5700 K i do 80% niższe zużycie energii. Identyczne wymiary i dopasowana konstrukcja umożliwia montaż plug & play jako zamiennika tradycyjnej żarówki.

Trzecia nowość to retrofity do samochodów ciężarowych TRUCKSTAR LED H7 dopuszczone do użytkowania na drogach publicznych w wielu krajach europejskich do użytku w konkretnych modelach pojazdów. Montaż retrofitów przeznaczonych do ciężarówek jest bardzo łatwy, a same lampy są wyjątkowo odporne na wibracje. Świecą światłem o temperaturze barwowej zbliżonej do światła dziennego – 6000 K.

Choć w Polsce retrofity nie są na ten moment dopuszczone do użytkowania w oświetleniu zewnętrznym na drogach publicznych, to można w pełni legalnie korzystać już w 24 krajach Europy. Nowe kraje, które dołączyły to Dania i Cypr. Dopuszczenie dotyczy określonych państw oraz konkretnych modeli pojazdów i funkcji oświetlenia wymienionych na liście kompatybilności.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.osram.com/nb-led

Opublikowane przez: Redakcja

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Nocnymarek, 4 marca 2024, 22:44 1 0

Wszystko fajnie, tylko tu jest Polska 100 lat za murzynami. Ups przepraszam, Afroamerykanami. U nas będą dopuszczone zaraz po Zimbabwe i Pretorii.

Odpowiedz

Adam, 7 marca 2024, 9:19 1 0

A podobno mamy ujednolicone prawo unijne ... a Osram sobie "na boku" swoje regulacje wprowadza.

Odpowiedz