Montaż łożyska koła w Renault, Oplu i Nissanie

, 7 października 2015, 9:05

SKF ma w swojej ofercie zestaw łożyska koła VKBA 3648, przeznaczony do wybranych modeli pojazdów marek Renault, Opel i Nissan. Firma zwraca uwagę na konieczność odpowiedniego montażu czujnika ABS podczas procesu wymiany łożyska.

Zestaw VKBA 3648 jest przeznaczony do:

  • Renault: Megane II, Trafic II Bus/Box, EspaceIV, Velsatis 2001-03-01
  • Nissan: Primastar Bus/Box 2001-03-01
  • Opel/Vauxhall: Vivaro 2001-08-01

 

OE Nb: Renault: 40 21 096 97R, Nissan: 40210-00QAK, Opel/Vauxhall: 44 30 305, 93198742, 93161376

Firma SKF zwraca uwagę na konieczność montażu uchwytu czujnika ABS centralnie w zwrotnicy.

Instrukcja montażu

Zestaw łożyska koła VKBA  3648 poza innymi akcesoriami potrzebnymi przy wymianie zawiera także uchwyt czujnika ABS. Podczas nontażu uchwytu czujnika ABS, konieczne jest umieszczenie go centralnie w zwrotnicy przed procesem wprasowania łożyska (rysunek 1).

Nieprawidłowa pozycja uchwytu spowoduje jego kontakt z uszczelnieniem i doprowadzi do przedwczesnej awarii łożyska ze względu na deformację uchwytu (rysunek 2).

Prawidłowy montaż

Uchwyt czujnika ABS jest zamontowany centralnie, nie doprowadzi do uszkodzenia łożyska, czujnik ABS generuje prawidłowy sygnał.

Nieprawidłowy montaż

Uchwyt czujnika ABS nie jest zamontowany centralnie, co spowoduje odkształcenie uchwytu i jego tarcie o uszczelnienie pierścienia ABS. Może to prowadzić do przedwczesnej awarii łożyska i problemów z sygnałem ABS (patrz zdjęcia poniżej).

Dowiedz się więcej

Montaż pompy wody w Toyotach Carina i Corolla
Montaż pompy wody w Toyotach Carina i Corolla

Toyota na etapie produkcji samochodów zastosowała trzy różne modele pomp wody. Podczas wymiany należy bezwzględnie zwrócić uwagę na to, czy produkt aftermarketowy pasuje do danego pojazdu. Różnice pomiędzy modelami pomp pokazane są na zdjęciach poniżej. Uwaga! Opis wymiany z pomocą pompy wody SKF VKPC 91416 dotyczy jedynie silników pierwotnie wyposażonych w pompę Aisin i z […]

Wymiana zestawu rozrządu SKF wraz z pompą wody
Wymiana zestawu rozrządu SKF wraz z pompą wody

Truizmem byłoby stwierdzenie, że: “mechanik jest tak dobry jak narzędzia, których używa”. W dzisiejszych silnikach do napraw związanych z układem rozrządu niezbędne są specjalistyczne narzędzia, aby po naprawie zapewnić właściwą moc silnika, zużycie paliwa, a przede wszystkim odpowiednią żywotność wszystkich elementów. Przedstawiamy instrukcję wymiany rozrządu, opublikowaną w poradniku firmy SKF – „Pole Position”. Zawarte informacje […]

Zaniedbania i błędy prowadzą do kosztownych napraw
Zaniedbania i błędy prowadzą do kosztownych napraw

Zerwanie paska rozrządu lub jego „przeskoczenie” z reguły kończą się małym remontem silnika, co dla kierowcy oznacza duży i nieprzewidziany wydatek. A przecież można tego uniknąć stosując zalecane procedury montażowe, używając markowych części najwyższej jakości i przestrzegając zaleceń eksploatacyjnych. W czasie łagodnej jazdy prędkość na obrotomierzu może wskazywać 2000 obr./min. Oznacza to, że wał silnika […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

micko 1, 18 kwietnia 2019, 20:51 0 -1

Wybaczcie troche bez sensu zdiecia sie roznia kolorem tylko //nierozumiem co to za porada

Odpowiedz