Dziwne odgłosy po wymianie filtra? – porada MAHLE

30 stycznia 2015, 12:19

Do firmy MAHLE zgłaszali się klienci, którzy po wymianie filtra KL 82 stwierdzali występowanie dziwnego zjawiska: odgłosu buczenia z obszaru wkładu filtra. Eksperci firmy wyjaśniają, co może być przyczyną usterki i jak jej zapobiec.

Powodem jest z reguły nadmiar powietrza w układzie, bowiem wtedy – zwłaszcza w przypadku KL 82 – słychać regulator ciśnienia paliwa, zintegrowany w obudowie. Aby zapobiec dostawaniu się powietrza, podczas wymiany filtra należy przestrzegać następujących punktów:

1. Przed rozpoczęciem demontażu filtra należy pamiętać, że podczas wykonywania prac przy układzie paliwowym konieczny jest odpowiedni ubiór ochronny (okulary ochronne, rękawice itp.).

2. Aby usunąć pozostałe ciśnienie ze zbiornika należy najpierw odkręcić korek wlewu paliwa.

3. Przed odłączeniem przewodów zacisnąć wszystkie przyłącza filtra przewodowego, używając odpowiednich narzędzi (ilustracja 1). Zapobiega to wypływaniu paliwa i opróżnieniu przewodów – a tym samym także dostawaniu się powietrza do układu przewodów paliwowych.

4. Bezwzględnie przestrzegać kierunku przepływu, zaznaczonego na filtrze (ilustracja 2). Równie ważne: nie zamienić wężyków paliwa oraz zawsze wymienić uszkodzone wężyki i opaski.

5. Po wymianie filtra sprawdzić szczelność i mocne osadzenie wszystkich połączeń śrubowych.

Jeżeli mimo prawidłowego sposobu postępowania przy wymianie filtra pojawią się niepożądane odgłosy, są one wynikiem usterki w układzie tłoczenia paliwa. Do lokalizacji usterki zaleca się sprawdzenie pompy paliwa, odpowietrzenia zbiornika paliwa i filtra wstępnego.

Porada MAHLE

Dowiedz się więcej

Nowy filtr powietrza w ofercie MAHLE
Nowy filtr powietrza w ofercie MAHLE

W ofercie MAHLE pojawił się filtr powietrza do samochodów osobowych Volvo. Filtr powietrza jest przeznaczony do następujących modeli samochodów Volvo: S80, V60, V70, XC60, XC70, XC90,   wyposażonych w silniki: o pojemności od 1.6 do 3.2 l, posiadających od 4 do 6 cylindrów, o mocy od 80 do 179 kW (silniki: B 4164 T2, D […]

Uszkodzenia silnika przez niebezpieczne kopie filtrów oleju
Uszkodzenia silnika przez niebezpieczne kopie filtrów oleju

Coraz częściej warsztaty i kierowcy samochodów są konfrontowani z poważnym uszkodzeniem silnika. Przyczyną jest często montaż filtra oleju, który na skutek braku drobnego detalu nie działa w sposób właściwy. Trzonek MAHLE – wielozadaniowość w filtrze oleju Na dolnej tarczy elementu filtracyjnego (prezentowany filtr oleju: OX 171/2D) zamontowany jest czarny trzpień z tworzywa sztucznego z o-ringiem. […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

moto-esculap, 17 lutego 2015, 16:49 0 0

Co grozi po zamienieniu wężyków - punkt 4?

Odpowiedz