„Ja na Unii nie tracę”- nowy cykl szkoleń

17 listopada 2004, 0:00

Fundacja Multi-Expert przygotowała kolejny projekt szkoleniowy dla polskiej branży motoryzacyjnej – „Ja na Unii nie tracę”.
Polega on na przeprowadzaniu równolegle, w oddzielnych salach wykładowych, paru precyzyjnie dobranych, interesujących dla sektora motoryzacji szkoleń (bez wystąpień komercyjnych) przy równoczesnej obecności w kuluarach dostawców sprzętu warsztatowego.
1. „Jak uzyskać dofinansowanie ze środków UE dla firmy motoryzacyjnej”
Prowadzone przez wykładowców z Regionalnej Instytucji Finansującej, która przyjmuje wnioski o dofinansowanie z Phare 2003 i z Funduszy Strukturalnych UE.
(Wcześniej przedstawiciele Multi-Expert wraz z wykładowcami RIF odwiedzali serwisy i warsztaty, aby precyzyjnie rozeznać ich potrzeby i przygotować program dopasowany do branży motoryzacyjnej, a nie kolejny wykład ogólnikowy pasujący i do każdego, i do nikogo). Z Funduszy Strukturalnych dostępne będzie 359 mln Euro na bezzwrotne dopłaty do inwestycji w małych i średnich przedsiębiorstwach – typowo 50% inwestycji.
2. „Unijne wymagania w firmie motoryzacyjnej  zakresie ochrony środowiska i BHP (czyli jak się przygotować w warsztacie do kontroli)”
Tytuł mówi sam za siebie. Ile kosztuje nieprzygotowanie warsztatu do kontroli związanej z unijnymi wymaganiami, jak nieekonomiczne jest chowanie głowy w piasek i narażanie się na wielotysięczne kary. Unia naprawdę daje pieniądze, ale gdy można nam zabrać pieniądze, Unia tym bardziej nie żartuje.

Na koniec dwa produkty szkoleniowe znane z październikowej akcji, ale ciągle jeszcze wpływają o nie zapytania:
3. Ubezpieczenia – Rozliczenia szkód i obrona dokumentacji technicznej po wejściu do UE (wersja skrócona)
4. GVO – Szanse i zagrożenia dla mojej firmy od listopada 2004 (czyli jakie doświadczenia GVO w Europie wykorzystać?), wersja skrócona.


Nowa organizacja pozwoli na bardzo przystępne ceny szkoleń. Szkolenia rozpoczynają się 4 grudnia 2004 na terenie Międzynarodowych Targów Katowickich, kolejne terminy to 15 grudnia 2004 i 11 stycznia 2005.
Organizację przygotuje doświadczony zespół pracowników Centrum Szkoleń firmy Auto-Elements z Katowic.
Od 15 listopada 2004 pełne informacje na stronie internetowej Fundacji Multi-Expert pod adresem: www.expert.org.pl

Opublikowane przez: Redakcja

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!