Szkolenie z zakresu likwidacji szkód

4 marca 2004, 0:00

Sekcja Motoryzacji Fundacji MULTI-EXPERT zajmującej się propagowaniem wiedzy z zakresu prawa, techniki i wolnego rynku przy współpracy z firmą Auto-Elements z Katowic organizuje nowe, jednodniowe szkolenia płatne z zakresu likwidacji szkód.
Odbędą się one w Warszawie – 23 marca, 24 marca, 25 marca (Hotel Belwederski)
oraz w Katowicach – 5 marca, 2 kwietnia, 7 maja, 4 czerwca (Biurowiec
B-Transportation)
Tematem szkoleń będą: Metody likwidacji szkód komunikacyjnych w Polsce i w Europie.
Profesjonalne przygotowanie pracowników serwisu motoryzacyjnego i personelu zarządzającego flotą do kontaktu z zakładem ubezpieczeń i z klientem
Z początkiem 2004 wszedł w życie pakiet czterech nowych ustaw ubezpieczeniowych, a w trakcie roku wdrażane będzie rozporządzenie GVO regulujące w nowy sposób zasady na rynku motoryzacyjnym. Oba fakty mają bezpośrednie przełożenie na sytuację podmiotu motoryzacyjnego, który wykonuje naprawę powypadkową i lub dokonuje rozliczenia z firmą ubezpieczeniową. A od 1 maja 2004 stajemy się częścią Unii Europejskiej.
Tymczasem od roku 2000 firmy ubezpieczeniowe w Polsce wdrażają takie systemy i zasady likwidacji szkód, które zmniejszają wartość wypłacanych odszkodowań i tym samym utrudniają funkcjonowanie podmiotów motoryzacyjnych – podmioty te we własnym interesie powinny jak najlepiej opanować metody prawne i techniczne pozwalające w kontakcie z ubezpieczycielem uzyskać prawidłowe odszkodowanie.
Jak się bronić przed szkodą całkowitą, amortyzacją w częściach, opóźnianiem wypłaty, jak wywalczyć odsetki, jak bronić swojej stawki roboczogodzin, gdzie w kosztorysie Audatex Eurotax spodziewać się ewentualnie zaniżeń wysokości odszkodowania itd. Do tego informacje o wpływie GVO i o zasadach likwidacji szkód w Europie Zachodniej.
Czas trwania szkolenia: 1 dzień (8 godzin wykładów)

Prowadzący:
Andrzej Makowski (autor wielu publikacji i książek z zakresu odzyskiwania odszkodowań)
Rafał Pogorzelski (rzeczoznawca z wpisem na listę biegłych)
Adrian R. Sklorz (autor wielu publikacji z zakresu GVO)

Więcej informacji można uzyskać na stronie Fundacji: www.expert.org.pl oraz pod numerem telefonu: (32) 20 00 800.

Opublikowane przez: Redakcja

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!