Szkolenia techniczne wraz z Marelli Aftermarket Poland

14 lutego 2024, 23:54

Stopień zaawansowania pojazdów samochodowych jest coraz większy. Producenci z roku na rok stosują coraz więcej nowinek technicznych. Rozwój szeroko rozumianej „elektromobilności” jest dodatkowym, dużym wyzwaniem dla wielu warsztatów. Obecnie prawidłowa diagnostyka oraz naprawa jest niemożliwa bez odpowiedniego zaplecza szkoleniowego oraz dostępu do dokumentacji. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mechaników oferujemy szereg szkoleń technicznych, które pozwalają zapoznać się z budową, zasadą działania oraz diagnostyką wybranych rozwiązań obecnych na rynku motoryzacyjnym.

W zależności od potrzeb klientów oraz złożoności problemu organizujemy szkolenia jedno lub kilkudniowe o różnym stopniu zaawansowania. Kompleksowo wyposażone Centrum Szkoleniowe mieszczące się w Sosnowcu pozwala nam na prowadzenie kursów zarówno w części teoretycznej, jak i praktycznej. Wraz z naszymi partnerami handlowymi organizujemy również szkolenia na terenie całej Polski. Warto zaznaczyć, że Marelli Aftermarket Poland jest jednym z największych dostawców wyposażenia warsztatowego, które obecnie jest podstawą przy obsłudze i diagnostyce zaawansowanych pojazdów samochodowych.

Posiadamy bardzo bogatą ofertę szkoleniową. W kursach biorą udział: mechanicy, doradcy serwisowi, doradcy techniczni, rzeczoznawcy oraz nauczyciele i studenci. Do szkoleń cieszących się największą popularnością można zaliczyć tematykę układów klimatyzacji. Od podstawowego, obowiązkowego szkolenia z zakresu tzw. Ustawy o F-Gazach, kończącego się uzyskaniem zaświadczenia, po bardziej zaawansowane kursy techniczne. Wśród nich warto wyróżnić szkolenie „Układy klimatyzacji w pojazdach hybrydowych i elektrycznych”, które zapoznaje uczestników z budową i zasadą działania tego systemu (zdjęcie poniżej) oraz diagnostyką komponentów – np. sprężarek zasilanych energią elektryczną.

Zarządzanie temperaturą komponentów układu HV – Fiat 500e

Kolejnym popularnym tematem jest szkolenie z zakresu obsługi, naprawy i diagnostyki automatycznych skrzyń biegów. W tym miejscu należy zaznaczyć, że nasza firma oferuje w cenie zakupu urządzenia do wymiany płynu ATF darmowe, dwudniowe szkolenie techniczne. W części teoretycznej kursanci mają okazję zapoznać się z budową i zasadą działania przekładni automatycznej oraz warunkami poprawnej eksploatacji i obsługi. W części praktycznej uczestnicy demontują oraz weryfikują skrzynię biegów, a następnie wymieniają płyn ATF metodą dynamiczną z wykorzystaniem symulatora, a następnie samochodu. Zagadnienia te rozszerzyliśmy o bardzo ciekawe szkolenie „ZF8HP – budowa, diagnostyka i obsługa”, podczas którego omawiamy budowę, zasadę działania, różne procedury obsługowe i diagnostyczne oraz usterki występujące w tej przekładni.

Sterownik hydrauliczny – ZF 8HP55

Tematyka pojazdów hybrydowych i elektrycznych jest niesamowicie popularna. Tak duże zainteresowanie tym tematem bardzo nas cieszy przede wszystkim ze względu na bezpieczeństwo. Wbrew obiegowym opiniom naprawa samochodu hybrydowego lub elektrycznego bez odpowiedniego przeszkolenia może nie tylko zagrażać zdrowiu mechanika, ale w ekstremalnej sytuacji może doprowadzić do jego śmierci. Poznanie specyfiki budowy takiego pojazdu jest niezbędne do poprawnego i przede wszystkim bezpiecznego serwisowania. W tej tematyce posiadamy niezwykle bogatą ofertę opartą o rozwiązania stosowane w poszczególnych modelach pojazdów takich jak: Toyota Prius i Yaris, Hyundai Ioniq Hybrid oraz Electric, BMW i3, Nissan Leaf, Fiat 500e i wiele innych. Kursy te składają się z części teoretycznej oraz bogatej części praktycznej (różne poziomy zaawansowania – od budowy i zasady działania układu po diagnostykę akumulatorów HV, silników elektrycznych itp). Bardzo wartościowym uzupełnieniem zagadnienia jest nasza szkoleniowa Toyota Prius.  Należy zaznaczyć, że do obsługi pojazdów z układem wysokiego napięcia wymagane są uprawnienia SEP do 1kV, które można nabyć podczas kursu realizowanego przez naszą firmę.

Zagadnieniem, na które również chcielibyśmy zwrócić uwagę są nowoczesne systemy oświetlenia. Ze względu na zaawansowanie techniczne oraz współpracę z innymi systemami bezpieczeństwa stosowanymi w pojazdach prawidłowa obsługa tych układów bez odpowiedniej wiedzy, sprzętu i dokumentacji jest wręcz niemożliwa. Jest to niezwykle ważna z punkty widzenia bezpieczeństwa czynność obsługowa, która może być dla warsztatu biznesowo interesująca (koszt regulacji może sięgać nawet 1000 zł).

Niezwykle ciekawą propozycją na rynku szkoleń może być nasz autorski projekt – Akademia Ready! Oferta ta skierowana jest do młodego pokolenia mechaników, którzy zamierzają wkroczyć w świat motoryzacji. Program edukacyjny tego kursu składa się z 17 dni szkoleniowych o bardzo bogatej tematyce – od podstaw diagnostyki po pojazdy hybrydowe czy też skrzynie automatyczne. Łącznie: ok. 120 godzin zajęć. Każdy uczestnik poza ogromem wiedzy teoretycznej oraz praktycznej otrzyma podstawowy zestaw wyposażenia warsztatowego o wartości ponad 3000 zł netto! Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami Akademii Ready!

Akademia Ready!

Wszelkiego rodzaju informacje na temat szkoleń technicznych, które odbywają się w firmie Marelli Aftermarket Poland można znaleźć na stronie: www.magnetimarelli-checkstar.pl. Wybierając zakładkę PRODUKTY/SZKOLENIA można podejrzeć zakres poszczególnych szkoleń, harmonogram oraz cennik, a także informacje dotyczące lokalizacji naszego Centrum Szkoleniowego. W celu zapisania się na szkolenie należy wybrać zakładkę „FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY”, a następnie go uzupełnić.

Serdecznie zapraszamy do współpracy.

Artykuł sponsorowany Marelli Aftermarket

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!