Wakacje to idealny czas na przeprowadzenie generalnych porządków w warsztacie. Jak szybko, wygodnie i legalnie przekazać do utylizacji odpady zebrane przez ostatnie miesiące w serwisie?
Warsztaty motoryzacyjne, które chcą być pewne, że postępują zgodnie z prawem i odpowiedzialne wobec swojego otoczenia, mogą przekazać do utylizacji odpady niebezpieczne oraz inne niż niebezpieczne za pośrednictwem platformy Bio Service. Umożliwia ona wygodne zgłoszenie odpadów warsztatowych do odbioru online.
– Bio Service to internetowa platforma, która pozwala błyskawicznie złożyć zlecenie odbioru odpadów online. Wystarczy wybrać odpowiednie pozycje z rozwijanej listy (zawierającej zarówno kody, jak i nazwy poszczególnych rodzajów odpadów), wskazać ich szacunkową masę i potwierdzić zgłoszenie. Operator odbierze odpady bezpośrednio z firmy w umówionym terminie – wyjaśnia Adrian Siemiński, manager Bio Service w Polsce.
Bio Service to narzędzie do kompleksowego zarządzania gospodarką odpadami, stworzone przez Inter Cars. Klienci dystrybutora mogą uzyskać do niego dostęp, używając adresu e-mail zapisanego w innych usługach Inter Cars, jednak zarejestrować nowe konto i korzystać z platformy mogą wszyscy przedsiębiorcy w Polsce.
Skup akumulatorów i złomu to czysty zysk dla warsztatu
Bio Service oferuje nie tylko odbiór i utylizację odpadów, ale także skup akumulatorów. Platforma gwarantuje odbiór akumulatorów bezpośrednio z warsztatu (przy zgłoszeniu do przekazania baterii o wadze co najmniej 200 kg). To wygodny sposób na usunięcie ze swojego warsztatu starych urządzeń i dodatkowe zarobienie na nich, bez konieczności samodzielnego ich transportu do skupu.
Ponadto użytkownicy Bio Service mogą skorzystać z oferty skupu złomu metalowego, obejmującej zużyte tarcze i bębny hamulcowe, ołowiane ciężarki, mosiężne chłodnice i wiele innych.
Klarowny sposób rozliczenia utylizacji opon
Koszt utylizacji opon liczony jest zazwyczaj według wagi przekazywanego ogumienie. Oszacowanie, jakie środki trzeba przeznaczyć na dopełnienie tego obowiązku, może być więc wyzwaniem. Zwłaszcza w przypadku przekazania wielu opon o różnych gabarytach i wadze.
Odpowiedzą na to wyzwanie jest rozliczenie utylizacji opon według ich liczby, a nie masy, które oferuje Bio Service. Dzięki takiej opcji osoby odpowiedzialne za gospodarką odpadami w warsztacie mogą precyzyjnie zaplanować potrzebne na to środki.
Warsztat może zlecić odbiór ogumienia bezpośrednio z warsztatu. Minimum logistyczne dla opon osobowych i motocyklowych to 250 sztuk, w przypadku opon ciężarowych to od 30 do 50 sztuka (w zależności od regionu).
Różne rodzaje odpadów i wymagane formalności
Do najpopularniejszych odpadów przekazywanych do utylizacji w ramach Bio Service należą zużyte akumulatory, opony i filtry olejowe. Typowym dla serwisów motoryzacyjnych odpadem są także opakowania, w tym po substancjach niebezpiecznych oraz po produktach pakowanych ciśnieniowo. Zdarza się również, że warsztat musi się zająć szybami samochodowymi, świetlówkami czy gaśnicami. Na szczęście, korzystając z platformy Bio Serivce, firma może przekazać do utylizacji bardzo szeroki zakres różnorodnych odpadów warsztatowych.
– Warto zwrócić jeszcze uwagę na to, że w przypadku przekazania odpadu za pośrednictwem naszego narzędzia, planowana Karta Przekazania Odpadu wypełni się automatycznie. Jest to możliwe, dzięki integracji platformy Bio Service z modułem Kart Przekazania Odpadu w systemie BDO. Korzystające z naszych usług warsztaty nie muszą więc oddzielnie kontaktować się z operatorem w sprawie odbioru i oddzielnie, w dodatkowym systemie, wypełniać KPO – podkreśla Adrian Siemiński.
Zarejestrować się w systemie Bio Service można na stronie www.bio-service.pl.
Komentarze