Menu

DENSO

Ruszyła nowa edycja Ligi Prawdziwych Mechaników DENSO

Z początkiem kwietnia 2022 roku w całej Europie ruszyła nowa edycja Ligi Prawdziwych Mechaników DENSO. Rozszerzono listę kursów technicznych dostępnych na platformie – aktualizacja obejmuje m.in. nowy kurs z cewek zapłonowych, sond lambda, układów klimatyzacji i układów chłodzenia silnika.

Czujniki liniowe (A/F) i czujniki tlenu – czym się różnią?

Pomimo wzrostu popularności w pełni elektrycznych układów napędowych, producenci pojazdów nadal znajdują się pod silną presją, aby poprawiać osiągi silników spalinowych, tak by spełniały one coraz bardziej rygorystyczne normy emisji. W rezultacie monitorowanie emisji spalin z silnika zajmuje bardzo istotne miejsce. Czujnik liniowy A/F – specjalny rodzaj czujnika tlenu – mierzy stosunek powietrza do paliwa […]

Nowe zawory EGR w ofercie Denso

Denso rozszerzyło linię zaworów EGR o 2 nowe numery części jakości OE.

Nowe filtry kabinowe Denso

Denso rozszerzyło ofertę filtrów kabinowych o 6 nowych numerów części jakości OE.

Denso wprowadza 10 nowych czujników EGT

Denso rozszerzyło program części do systemów sterowania silnikiem (EMS) o 10 nowych czujników temperatury odprowadzanych spalin (EGT), które mają łącznie 430 dodatkowych zastosowań i zastępują 49 numerów części OE.

Targi Automechanika Frankfurt 2021 – pierwsza taka edycja

Targi Automechanika Frankfurt 2021 odbyły się, co w czasach pandemicznych można już uznać za duży sukces. Choć nie obyło się bez licznych kompromisów, powrót do tradycyjnej (częściowo) formuły wydaje się pozytywnym zwiastunem.

Automechanika 2021: DENSO cyfrowo zaprezentuje nowości w ofercie

W dniach 14-16 września DENSO przeprowadzi na żywo relację online ze swojego stoiska na wiodących europejskich targach dla branży motoryzacyjnej – Automechanika Frankfurt 2021.

4 nowe czujniki EGT DENSO

DENSO rozszerzyło program części do systemów sterowania silnikiem (EMS) o 4 nowe czujniki temperatury odprowadzanych spalin (EGT), które mają łącznie 535 dodatkowych zastosowań i zastępują 12 numerów części OE.

Czujniki temperatury odprowadzanych spalin (EGT) DENSO

DENSO rozszerzyło ofertę o 4 nowe czujniki EGT jakości OE. To 535 dodatkowych zastosowań, które zastępują 12 numerów części OE.

Czy należy smarować gwint świec żarowych przed montażem?

Mechanicy często stają przed dylematem – czy stosować smar do gwintu świecy żarowej podczas montażu czy też nie? Czy posmarowanie gwintu świecy żarowej ułatwi jej demontaż w przyszłości i zapobiegnie ukręceniu? A może będzie to czynność szkodliwa? Sprawdziliśmy, co radzą trzej znani producenci świec żarowych.

DENSO to japoński koncern motoryzacyjny, wytwarzający części samochodowe. Jego historia jest ściśle związana z marką Toyota, dla której przedsiębiorstwo wytwarzało części elektryczne od czasów jeszcze przedwojennych. W latach późniejszych, DENSO rozpoczęło produkcję także innego rodzaju części, dla innych producentów samochodów oraz na rynek wtórny. Obecnie specjalizuje się głównie w układach chłodzenia i klimatyzacji, układach kontroli przeniesienia napędu, częściach elektrycznych i elektronicznych i silnikach elektrycznych. W Polsce szczególnie popularne są świece zapłonowe DENSO (np. k20tt), świece żarowe, alternatory czy wycieraczki, które zbierają dobre opinie. Katalog części DENSO jest dostępny u dystrybutorów firmy. Więcej informacji na temat oferty DENSO można znaleźć w powyższych artykułach.