Producent części negocjuje sprzedaż części działalności

22 sierpnia 2023, 15:57

Elektryfikacja nabiera tempa w całym przemyśle samochodowym, stopniowo zmieniając sytuację na rynku. Jeden z producentów umieścił na swojej stronie internetowej informację o planach sprzedaży części swojego biznesu. Potencjalnym nabywcą jest inna znana w branży części zamiennych firma.

DENSO chce sprzedać jeden z działów produkcji – kto zostanie nabywcą?

Firma DENSO, bo o niej mowa, rozpoczęła negocjacje w sprawie przeniesienia działalności w zakresie wybranych części do silników spalinowych do koncernu Niterra Co., Ltd. (dawniej NGK Spark Plug). Obie strony podjęły decyzję o podpisaniu protokołu ustaleń podczas posiedzenia zarządów, jednak finał negocjacji nie jest jeszcze znany.

Przedmiotem transakcji miałaby być dywizja świec zapłonowych i czujników gazów spalinowych. Niterra posiada podobne produkty w swojej stałej ofercie. DENSO zamierza w najbliższym czasie przyspieszyć rozwój produktów dla pojazdów elektrycznych, a także pracować nad rozwojem systemów zarządzania energią, które będą zyskiwać coraz większe znaczenie w pojazdach elektrycznych.

Na podstawie niniejszego protokołu ustaleń, obie strony będą kontynuować dyskusje i negocjacje w celu sfinalizowania umowy o przeniesieniu części przedsiębiorstwa. Ewentualne przeniesienie nastąpi dopiero po uzyskaniu oficjalnej zgody organów prawa konkurencji we wszystkich zainteresowanych krajach i regionach oraz po spełnieniu wszystkich pozostałych wymogów.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Marek, 23 sierpnia 2023, 14:30 2 0

taaa. do momentu wejscia w zycie silnika na wodor nowej generacji albo zmiany w mozgach ekozje[wulg.] z ue ze teraz mamy jezdzic rowerem

Odpowiedz