DENSO zainwestuje w Polsce

28 marca 2013, 14:48

Japoński koncern DENSO zainwestuje 16,1 mln zł w spółkę DENSO Poland Sp. z o.o., która będzie wytwarzała wskaźniki deski rozdzielczej w fabryce w Mysłowicach. Produkcja ma rozpocząć się w sierpniu 2013 r.

Do marca 2016 roku w fabryce o powierzchni 4 500 mkw. będzie zatrudnionych około 70 osób. Wartość produkowanych towarów ma w 2015 roku przekroczyć 100 milionów złotych.

66,6 proc. udziałów w DENSO Poland Sp. z o.o. będzie miała spółka DENSO PS Electronics Corporation, zaś 33,4 proc. – DENSO International Europe B.V.

DENSO produkuje wskaźniki deski rozdzielczej w ośmiu krajach i zamierza zwiększać produkcję. W Europie koncern zatrudnia ponad 13 000 osób, które pracują w 21 zakładach produkcyjnych i ośmiu biurach sprzedaży.

Dowiedz się więcej

Denso dostarczy części do nowych samochodów
Denso dostarczy części do nowych samochodów

Części samochodowe Denso będą montowane jako oryginalne wyposażenie w nowych modelach samochodów marek takich jak Audi, Mercedes, Ford czy Opel. Denso w ostatnich miesiącach podpisało nowe kontrakty na dostawę oryginalnych części, m.in. do następujących modeli samochodów: Audi A3: sprężarka układu klimatyzacji, zawór dławiąco-regulujący, rozrusznik typu start/stop i standardowy rozrusznik Ford Mondeo (2013) 1.5l: cewka zapłonowa, […]

Nowe sondy lambda od Denso
Nowe sondy lambda od Denso

Firma Denso wprowadziła na rynek wtórny nowe referencje sond lambda. Są one przeznaczone między innymi do aut grupy Volkswagena oraz Hondy. Denso na rynku wtórnym Nowe zastosowania obejmują między innymi pojazdy następujących marek: Honda: Accord (1997 – obecnie), Civic (2000 – obecnie), CRV (2006 – 2012), Jazz (2008 – obecnie) oraz FR-V, Audi: A4 (2004 […]

Oryginał czy tania podróbka? Test sprężarek klimatyzacji
Oryginał czy tania podróbka? Test sprężarek klimatyzacji

Specjaliści z branży układów chłodzenia od lat mają wątpliwości co do jakości tanich, importowanych z Azji części samochodowych sprzedawanych na rynku europejskim. Jaka jest różnica pomiędzy markowymi produktami znanych wytwórców części samochodowych – np. DENSO – a ich importowanymi odpowiednikami niewiadomego pochodzenia? Producenci tanich części często są anonimowi lub mało znani, a oferowane przez nich […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Anonim, 29 marca 2013, 11:17 0 0

zapraszamy inwestorów do STARACHOWIC bo u nas tu bieda odkąd zasada zlikwidował STARA

Odpowiedz