Inter Cars SA: wstrzymanie działalności na Ukrainie, komentarz prezesa

28 lutego 2022, 9:22

Przedstawiamy komunikat Prezesa Inter Cars SA, Macieja Oleksowicza, w związku z rozpoczęciem przez Rosję działań zbrojnych przeciwko Ukrainie.

– Wczoraj rano, po raz pierwszy w swojej zawodowej karierze, miałem odczucie bezradności. Jednak naszym obowiązkiem jest działać! Większość z nas zadaje sobie pytanie, jak rozwinie się sytuacja i jak wpłynie na każdego z nas. Na tę chwilę nie ma jasnych odpowiedzi, niemniej już teraz podejmujemy działania – oznajmił Maciej Oleksowicz, Prezes Zarządu Inter Cars SA.

Bezpieczeństwo Pracowników Inter Cars Ukraina

Nadrzędnym priorytetem dla organizacji jest bezpieczeństwo osobiste pracowników i ich rodzin.

Każdy pracownik Inter Cars, który zdecyduje się wyjechać z Ukrainy może być pewny, że znajdzie pracę w innym kraju, w którym Grupa Kapitałowa prowadzi swoją działalność. Obecnie w przygotowaniu są szczegółowe procedury i kontakty w tym zakresie. Realizujemy jak najszybszą wypłatę wynagrodzeń za luty.

Dodatkowo, każdy z pracowników Inter Cars Ukraina oraz członkowie ich rodzin, którzy zdecydują się opuścić swój kraj, będą mogli liczyć na pomoc w znalezieniu zakwaterowania oraz inne formy wsparcia w zależności od potrzeb. Zachęcamy wszystkich pracowników w innych krajach do zaangażowania się w pomoc w tym zakresie. Szczegóły dotyczące tego działania są w trakcie przygotowania.

Funkcjonowanie Inter Cars Ukraina

Sprzedaż na terenie Ukrainy została wstrzymana, a wszystkie punkty sprzedażowe są zamknięte. Dostęp do systemów informatycznych Inter Cars z terenów objętych działaniami zbrojnymi został zawieszony.

Wszystkie dostawy towarów zostały wstrzymane. Transporty od dostawców zostały przekierowane do magazynów w Polsce.

Sytuacja Inter Cars na pozostałych rynkach

Z wyjątkiem Ukrainy, w pozostałych państwach Inter Cars prowadzi swoją działalność bez zakłóceń. Niezmiennie spodziewamy się dużej dynamiki na wszystkich rynkach, przy czym zamierzamy działać elastycznie. Nikt dzisiaj nie jest w stanie przewidzieć wpływu ostatnich wydarzeń na gospodarkę, łańcuchy dostaw, ryzyko walutowe, etc.

W najbliższych dniach będziemy na bieżąco informowali o aktualnej sytuacji. Zdecydowaliśmy również o zmianie celów, jakie będzie realizowała niedawno utworzona Fundacja Inter Cars. Środki oraz wysiłek organizacyjny osób zaangażowanych zostaną aktualnie przekierowane na pomoc osobom z Ukrainy.

Więcej informacji nt. Fundacji Inter Cars i jej misji znajduje się pod poniższym linkiem fundacja.intercars.eu. Mamy nadzieję do nich powrócić, jak tylko będzie to możliwe.

Aktualizacja:

Komunikat w sprawie sytuacji na Ukrainie opublikował także inny dystrybutor części – firma Inter Team:

– Szanowni Państwo,
Solidaryzując się z narodem ukraińskim wyrażamy nasz głęboki sprzeciw wobec działań podjętych przez Federację Rosyjską. Działań, które naruszają granice suwerennego kraju i ingerują w jego wewnętrzną spójność. Działań, których skutkiem jest cierpienie ludzkie.
Nie mamy bezpośredniego wpływu na wydarzenia, które mają miejsce na Ukrainie. Mamy jednak możliwość wspierania narodu ukraińskiego niosąc pomoc materialną, żywnościową, ale także moralną i duchową.
Będziemy wspierać naszych przyjaciół w tym trudnym czasie pokazując naszą jedność z Ukrainą i jej mieszkańcami.
Нехай живе вільна Україна!
Niech żyje wolna Ukraina

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

xxx,, 3 marca 2022, 12:26 1 -2

a co z filiami u kacapów ???

Odpowiedz

Sławek, 3 marca 2022, 21:58 0 -4

Inter Cars cicho, żeby nie urazić rosji, o niebo lepiej Inter Team

Odpowiedz

Anonim, 4 marca 2022, 8:43 0 0

profiauto najlepiej!!!!!!

Odpowiedz