UFI Filters nabywa udziały w startupie

, 5 stycznia 2021, 14:56

UFI Filters, firma specjalizująca się w branży filtracji i zarządzania termicznego, ogłosiła przejęcie 24,9% udziałów w BeonD, startupie Politechniki Turyńskiej.

Firma BeonD specjalizuje się w badaniach i projektowaniu akumulatorów do zastosowań w pojazdach lądowych i morskich, a także zajmuje się zarządzaniem termicznym systemów zasilania pojazdów elektrycznych oraz architekturą pojazdów hybrydowych i elektrycznych. Ta decyzja potwierdza strategię Grupy UFI w zakresie rozwoju nowych technologii dla mobilności przyszłości.

Dołączając do BeonD, UFI Filters zdobywa nowe doświadczenie w opracowywaniu akumulatorów i systemów zarządzania nimi. Celem jest oferowanie klientom większej liczby rozwiązań zgodnych z rynkowymi trendami w zakresie zrównoważonej mobilności. Szacuje się, że do 2030 roku, 15% pojazdów na świecie będą stanowiły pojazdy zelektryfikowane.

Firma BeonD została założona w 2013 roku, jako pomysł inżynierów Alessandro Ferrarisa i Andrei Airale z Politechniki w Turynie oraz profesor Massimiliany Carello. Celem firmy od początku było projektowanie innowacyjnych systemów dedykowanych mobilności miejskiej. BeonD zawsze koncentrował swoje wysiłki i energię na inżynierii pojazdów elektrycznych i hybrydowych produkowanych z innowacyjnych materiałów i opracowanywanych dzięki zaangażowaniu naukowców i doktorantów Politechniki Turyńskiej.

Siedziba główna firmy BeonD

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!