Sztuka na tarczach Brembo

19 września 2012, 16:00

Podczas targów Automechanika we Frankfurcie, firma Brembo prezentowała na swoim stoisku ciekawą ekspozycję – tarcze hamulcowe malowane w technologii UV, które posłużyły jako płótno dla młodych artystów. Wystawę można było zobaczyć nie tylko we Frankfurcie, ale także w Internecie – prace biorące udział w konkursie “Art is a disc” były prezentowane na facebookowym fanpage’u Brembo.

Studenci i młodzi artyści mieli za zadanie stworzyć dzieła sztuki – przy użyciu farb i innych dowolnych środków – na swoistych dziełach techniki, jakimi są żeliwne tarcze hamulcowe Brembo o wentylacji filarowej.

Prace artystów były pokazywane na stoisku firmy od 11 do 16 września. Goście targów mogli głosować na najlepsze prace przy użyciu dwóch iPadów ustawionych na stoisku. Zwycięzca, którego nazwisko zostanie ogłoszone 24 września, zostanie nagrodzony skuterem Vespa.

 

Opublikowane przez: Redakcja

Dowiedz się więcej

Lumag buduje najnowocześniejszą fabrykę w Europie Środkowej
Lumag buduje najnowocześniejszą fabrykę w Europie Środkowej

W maju 2012 r. rozpoczęła się budowa nowego zakładu produkcyjnego Lumag Sp. z o.o. Budżet największej w 25-letniej historii firmy inwestycji oszacowano na 70 mln zł. Fabryka, która wielokrotnie zwiększy obecne moce produkcyjne, będzie zlokalizowana w miejscowości Budzyń. Oddalona o 3 km od obecnej siedziby spółki fabryka będzie najnowocześniejszym w Europie Środkowej zakładem produkującym klocki […]

ABE wprowadza nowe referencje
ABE wprowadza nowe referencje

ABE wprowadziło do swojego asortymentu kolejne nowości. Od lipca do września 2012 r. oferta producenta rozszerzyła się o ponad 100 nowych referencji szczęk, klocków oraz tarcz hamulcowych. Nowe referencje są przeznaczone między innymi do następujących modeli: Opel Insignia 2008- Citroen Berlingo B9 2008- Renault Kangoo II 2008- Hyundai ix35 / Kia Sportage Sl 2010- Kia […]

Znamy zwycięzcę konkursu Brembo
Znamy zwycięzcę konkursu Brembo

Odwiedzający stoisko Brembo w trakcie ostatnich targów Automechanika wybrali najlepiej udekorowana tarczę hamulcową spośród 10 zgłoszonych do finałowej części konkursu. Zwycięska tarcza nosi nazwę “No Limits”. O konkursie pisaliśmy w tym artykule. Brali w nim udział studenci i młodzi artyści niemieckich szkół projektowych. Mieli za zadanie stworzyć dzieło sztuki na tarczy hamulcowej Brembo, przy użyciu […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Anonim, 20 września 2012, 13:14 0 0

to są jakieś jaja :)) "swoiste dzieła techniki, jakimi są żeliwne tarcze hamulcowe" No jakiś geniusz marketingu to wymyślił. Już widzę, jak rośnie świadomość marki brembo w umysłach ludzi kultury i sztuki. Włodarze TVP Kultura już stoją pod drzwiami Prezesa o sponsoring programów z cyklu - Historia sztuki na tle marki brembo w nowożytnej europie :) dyrektor marketingu w roli głównej jako archytypiczna postać kultury europejskiej :)

Odpowiedz

Anonim, 20 września 2012, 19:57 0 0

z jakością coraz gorzej no to przynajmniej pomalować je można, jest to jakieś wyjście.

Odpowiedz