Oferta Michelin na zimę

18 września 2012, 14:03

Przed sezonem zimowym Michelin wprowadza do oferty opony Michelin Pilot Alpin – do pojazdów o najwyższych osiągach oraz Michelin Latitude Alpin – do SUV-ów. Wykorzystano w nich trzy technologie (bieżnika, lameli i mieszanki) połączone pod nazwą Ridge N-Flex. Producent zapewnia, że oferują one zrównoważenie bezpieczeństwa, mobilności i trwałości zimą.

Michelin Pilot Alpin

Opona została zbadana i oceniona w 2012 r. przez TUV SUD. Uzyskiwała średnio o dwa metry krótszą drogę hamowania na mokrej nawierzchni, zapewniała lepsze panowanie nad pojazdem oraz trakcję podczas pokonywania zakrętów na zaśnieżonej o oraz na mokrej nawierzchni. Jest dostępna jest w dwóch wersjach:

  • Z asymetrycznym bieżnikiem, dostosowanym do wymogów samochodów o dużej mocy.
  • Z bieżnikiem kierunkowym opracowanym pod kątem wymagań m.in. Porsche 911 czy Boxster.
     

Michelin Latitude Alpin

Opony przeznaczone do SUV-ów segmentu premium również zostały przetestowane przez TUV SUD. W porównaniu z konkurencją, jej droga hamowania była średnio o 2 metry krótsza na zaśnieżonych i o 4 m krótsza na drogach oblodzonych.

Mocna konstrukcja opony została przystosowana do warunków użytkowania pojazdów typu SUV mogących poruszać się po trudnym terenie i przewozić ciężkie ładunki. Boki opony charakteryzują się dużą odpornością na uderzenia. Bieżnik nowego modelu opony Michelin Latitude Alpin ma zwiększoną w stosunku do opon poprzedniej generacji liczba krawędzi atakujących (do 40 proc. więcej) i lameli (do 75 proc. więcej).

Ridge N Flex

Konstrukcja nowych opon Michelin Pilot Alpin i Michelin Latitude Alpin bazuje na trzech technologiach: bieżniku Maxi Edge, lamelach StabiliGrip i mieszance gumy Helio Compound 3G. Pakiet tych trzech technologii został nazwany Ridge N Flex i zastosowany w obu nowych zimowych oponach. StabiliGrip to trójwymiarowe, głębokie lamele ułożone są pod różnymi kątami, aby zapewniać lepszą trakcję, skutecznie przecinać warstwę wody i zapewnić lepszą przyczepność do podłoża i stabilizować klocki bieżnika przy większych prędkościach. W mieszance gumy Helio Compound 3G zastosowano krzemionkę i olej słonecznikowy, co zapewnia elastyczność w niskich temperaturach

Opublikowane przez: Redakcja

Dowiedz się więcej

Przychody Grupy Michelin rosną
Przychody Grupy Michelin rosną

W pierwszych trzech kwartałach 2012 roku Grupa Michelin odnotowała wzrost sprzedaży o 6%, względem analogicznego okresu w roku poprzednim. Niepokojącym jest fakt, iż kurczy się rynek europejski i spada wolumen sprzedaży opon na rynku wymiany. Grupa Michelin rośnie mimo kryzysu Michelin odnotowało sprzedaż netto na poziomie 16,1 mld euro w pierwszych dziewięciu miesiącach 2012 r. […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!