Części do napraw blacharskich – standard eQ-element

3 listopada 2004, 0:00

Hurtownia Auto-Elements z Katowic informuje, że z dniem wejścia w życie przepisów GVO w Polsce dysponuje asortymentem części zamiennikowych standard eQ-element do napraw blacharsko-lakierniczych, które zostały specjalnie wyselekcjonowane pod względem jakościowym, posiadają specjalne opakowania, a przede wszystkim mają dokumentację, która kwalifikuje je jako tzw. “części o porównywalnej jakości” w rozumieniu GVO.
Od 1 listopada bieżącego roku “części o porównywalnej jakości” mogą być stosowane na terenie autoryzowanych stacji obsługi w Polsce i dostarczane są własnym transportem lub firmą kurierską Masterlink na terenie całego kraju. Są one znacznie tańsze od oryginalnych, za to technologia naprawy z ich użyciem nie odbiega od tej stosowanej przy częściach oryginalnych – warsztat nie traci więc czasu na dopasowywanie, doklepywanie, pokrywanie szpachlą itd.
Hurtownia Auto-Elements przygotowywała swój program eQ-element od 2 lat. Wyselekcjonowała dostawców w Europie Zachodniej, którzy specjalizują się w podobnym asortymencie, zarejestrowała znak eQ-element, przeprowadzała badania i zbierała doświadczenia. Polscy dealerzy byli od ponad roku informowani o postępach prac przy programie eQ-element.
Dziś Auto-Elements, dostawca wszelkich kategorii części do napraw powypadkowych – od oryginałów do zamienników – sprzedaje je wyłącznie z zastosowaniem jednoznacznej klasyfikacji jakościowej dostosowanej do GVO, a każda część jest odpowiednio oznakowana naklejką.
Program eQ-element dostosowany jest do wymagających warsztatów oraz przede wszystkim do serwisów z autoryzacją. Dla nich oprócz dobrej jakościowo części w niskiej cenie – tak aby choć częściowo zacząć konkurować na rynku ceną z sektorem niezależnym – niezwykle ważne jest profesjonalne i rzetelne opracowanie dokumentacji przez dostawcę. Inaczej dealer czy autoryzowany serwis ryzykuje zerwaniem umowy przez koncern samochodowy.
Centrum Szkoleń Auto-Elements od 2 lat przygotowuje całą polska branżę do GVO i od 2002 przeszkoliło blisko 1000 osób z całego kraju.
Komplet informacji na stronie: www.eQ-element.pl

Opublikowane przez: Redakcja

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!