Light Driver 2.0 – wirtualna przejażdżka nocą

20 października 2004, 0:00

Gra komputerowa (na PC ) „Light Driver 2.0” – nowa wersja wprowadzonej przez firmę Hella rok temu gry – aktywnie uświadamia graczom problem oświetlenia i bezpieczeństwa w ciemnościach. Podczas wirtualnej nocnej przejażdżki na komputerze gracze mogą zdobyć na żywo doświadczenia na temat wpływu różnych systemów oświetleniowych (halogenowego, ksenonowego, zakrętowego) na ich zachowania za kierownicą.
„Light Driver 2.0” powinien być dostępny, jak poinformowała firma Hella do bezpłatnego ściągnięcia z sieci od połowy października 2004 (www.lightdriver.com).
Przebieg gry: Kierowca wyrusza w noc mając halogenowe oświetlenie i musi w ciągu 90 sekund zgromadzić jak najwięcej punktów. Jednakże celem nie jest jak najszybsza jazda – wręcz przeciwnie. Najwięcej punktów zbierają ci, którzy jadą utrzymując się w zielonym polu wskaźnika. Osiągnąwszy pułap 3000 punktów, kierowca mija stację obsługi Hella Service Partner, gdzie otrzymuje pierwszy bonus w postaci zmiany reflektorów na ksenonowe. Dzięki temu może rozpoznać przeszkody lepiej i szybciej. Drugi bonus w postaci świateł doświetlających zakręty otrzymuje po uzyskaniu 6000 punktów. Teraz kierowca może dostrzec przebieg łuku drogi w tej samej chwili, kiedy skręci w zakręt. Ci, którzy jadą naprawdę dobrze, dostrzegą od czasu do czasu na poboczu drogi pracowników serwisu Helli, którzy do nich machają. Minięcie pracownika owocuje krótkotrwałym bonusem poprawy oświetlenia, co z kolei pozwala kierowcy zdobywać dodatkowe punkty bonusowe. Można wygrać bonusy czasowe do 30 sekund, co oczywiście pozwala zdobyć jeszcze więcej punktów. Nowość w wersji 2.0 gry Light Driver: od wyniku 8000 punktów na pierwszym poziomie uczestnicy są kwalifikowani do udziału w poziomie bonusowym.
Lista najwyższych wyników on-line będzie dostępna od połowy października 2004 na stronie internetowej „Light Driver 2.0” (www.lightdriver.com). Na uczestników czekają nagrody. W zeszłorocznej edycji gry jednymi ze zwycięzców głównych nagród byli Polacy, który spędzili Weekend z Formułą 1 na niemieckim torze Hockenheim. Współzawodnictwo ma zasięg międzynarodowy. Dostępna będzie polska wersja językowa.

Opublikowane przez: Redakcja

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!