Dział Opon Continental zamierza utrzymać wzrost w 2012 r.

13 marca 2012, 16:07

Firma Continental zamierza przeznaczyć znaczą część zysku z 2011 roku na finansowanie nowych inwestycji w krajach BRIC (Brazylia, Rosja, Indie, Chiny). Zgodnie z przyjętą strategią rozwoju inwestycje pochłoną do 500 mln € rocznie, a nowe zakłady w regionach rozwijających się będą obsługiwać przede wszystkim rynki lokalne.

Dział Opon Continental określił rok 2011 jako sukces. „Z łączną sprzedażą opon w wysokości 8,8 mld € (36 mld PLN) i zyskiem operacyjnym około 1,2 mld € (4,9 mld PLN), osiągnęliśmy w wymagającym środowisku wzrost, który jest wciąż o 7 procent wyższy od doskonałego wyniku z roku ubiegłego” – mówi Nikolai Setzer, członek zarządu firmy oraz dyrektor Działu Opon. – „Biorąc pod uwagę bardzo wysoki wpływ finansowy Rubber Group – około 1 mld € (4,1 mld PLN) – związany z wyższymi cenami surowców, jesteśmy dumni z naszego wkładu w zyski Continental Corporation i zamierzamy je przeznaczyć na finansowanie naszej strategii rozwoju” – dodaje.

Logo ContinentalW ubiegłym roku Dział Opon sprzedał na całym świecie około 124 mln opon do samochodów osobowych i lekkich samochodów dostawczych oraz 7 mln opon do pojazdów użytkowych. Na koniec grudnia 2011 r. dział ten zatrudniał 41.135 pracowników na całym świecie i posiadał 22 ośrodki odpowiedzialne za produkcję i rozwój. Pomimo oczekiwanego spowolnienia produkcji pojazdów w kluczowym regionie sprzedaży w Europie, Nikolai Setzer podkreśla, że Continental spodziewa się w 2012 roku wzrostu o ponad 5 procent.

Continental dostrzega potencjał wzrostu w krajach BRIC. Celem wartego ok 1 mld € programu inwestycyjnego było zaangażowanie się w rozwój w tych obiecujących regionach oraz dostosowanie wielkości produkcji opon tak, by zaspokajać potrzeby w perspektywie długoterminowej. Projekt mający na celu podwojenie zdolności produkcyjnych w Camacari w Brazylii rozpoczął się na początku 2011 roku, a budowa nowego zakładu w Kałudze w Rosji została zapoczątkowana w listopadzie. Po nabyciu Modi Tyres Company Ltd., w Indiach Koncern planuje rozpoczęcie produkcji opon do samochodów osobowych i lekkich samochodów dostwczych, jak również rozszerzenie produkcji opon do pojazdow użytkowych na rynek lokalny. Ponadto w USA planowane jest rozpoczęcie budowy nowego zakładu w Sumer w Południowej Karolinie oraz rozbudowa istniejącego zakładu w Mount Vernon w Illinois. Te nowe ośrodki produkcyjne będą zaspokajać przede wszystkim potrzeby swoich odpowiednich rynków lokalnych. Około 300-500 mln € będzie corocznie inwestowane w rozwój istniejących obiektów, co pozwoli Continental wykorzystać potencjał wzrostu na całym świecie.

Również w zakresie produkcji opon na potrzeby wyposażenia oryginalnego do samochodów osobowych i lekkich samochodów dostawczych Continental osiągnął dobre wyniki. Jedna trzecia wszystkich samochodów osobowych produkowanych w Europie i jedna szósta w Stanach Zjednoczonych schodziła z linii produkcyjnej z oponami Continental.

W Chinach i Rosji firma przygotowała się już do rozpoczęcia działalności związanej z wyposażeniem oryginalnym w nowych zakładach. Oprócz konwencjonalnych produktów, Continental skupia się także na innowacjach takich jak specjalne opony do samochodów elektrycznych. „Co za tym idzie, jesteśmy aktywnie zaangażowani w kształtowanie jednego z najważniejszych globalnych megatrendów w przemyśle motoryzacyjnym” – podkreśla Nikolai Setzer. Wprowadzenie na rynek nowych opon Conti.eContact do Renault Megane i Renault Twizy dało bardzo obiecujące wyniki, dlatego realizowane będą kolejne tego typu projekty.

 

 

Opublikowane przez: Redakcja

Dowiedz się więcej

Wyniki finansowe Michelin w 2011 r.
Wyniki finansowe Michelin w 2011 r.

Michelin osiągnął planowane wyniki w 2011 roku. W okresie 2011-2015 firma chce osiągnąć przynajmniej 25 proc. wzrostu i wygenerować dodatnie saldo wolnych obrotów pieniężnych. Cele w 2012 roku to: wyższy zysk operacyjny i dodatni bilans wolnych środków pieniężnych na bardziej zróżnicowanych rynkach. By je osiągnąć, Michelin przedstawił nowy program poprawy konkurencyjności swoich produkcyjnych procesów i […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!