Michel Rollier ogłosił swojego następcę

, 24 lutego 2012, 13:32

Michel Rollier, Generalny Dyrektor Zarządzający w Grupie Michelin, oficjalnie poinformował o zmianach planowanych w strukturze firmy. Podczas nadchodzącego rocznego zebrania akcjonariuszy Michel’a Rollier zastąpi Jean-Dominique Senard.

Podczas tegorocznego zebrania akcjonariuszy Michelin, które odbędzie się 11 maja, Michel Rollier, poprosi udziałowców firmy o przyjęcie jego rezygnacji ze stanowiska. W przypadku otrzymania zgody na swoje odejście będzie rekomendował, aby od tego dnia kierownictwo w firmie objął Jean-Dominique Senard, który jest drugim Generalnym Dyrektorem Zarządzającym w Grupie Michelin.

Jean-Dominique SenardW lutym 2011 roku Michel Rollier ogłosił zamiar wcześniejszego zakończenia swojej kadencji, co według przyjętych procedur powinno nastąpić, gdy skończy 72 lata. Na zeszłorocznym zebraniu akcjonariuszy Rollier poprosił udziałowców firmy o wybór Jean-Dominique Senarda na Generalnego Dyrektora Zarządzającego i swojego następcę. Wtedy też zostały przyjęte nowe procedury zarządzania Grupą.

„Od maja ubiegłego roku, gdy Jean-Dominique Senard objął stanowisko Generalnego Dyrektora Zarządzającego, wspólnie pracowaliśmy nad przygotowaniem firmy do mojego odejścia” – powiedział Michel Rollier. „Ten etap przeprowadzenia zmiany właśnie się zakończył, dlatego nastąpił odpowiedni moment, aby przekazać mu kierownictwo Michelin. Grupa znajduje się w dobrej kondycji i jest gotowa na podjęcie pojawiających się przed nią wyzwań. Jestem przekonany, że Jean-Dominique Senard poradzi sobie świetnie. Darzę go pełnym zaufaniem” – dodał Michel Rollier.

Michel Rollier, 68 lat, dołączył do Grupy Michelin w 1996 r. jako Główny Dyrektor Finansowy. W maju 2005 r. został wybrany na Generalnego Dyrektora Zarządzającego. Zanim związał się z Michelin przez wiele lat pracował w Grupie International Paper.

Jean-Dominique Senard, 59 lat, rozpoczął swoją pracę w Grupie Michelin w 2005 r. jako Główny Dyrektor Finansowy. Stanowisko Dyrektora Zarządzającego objął w maju 2007 roku, a dokładnie trzy lata później został mianowany Generalnym Dyrektorem Zarządzającym. Przed dołączeniem do Grupy Michelin, zajmował się finansami i zarządzaniem w firmach Total, Saint-Gobain i Pechiney (gdzie pełnił funkcję Prezesa Pechiney SA i członka Komitetu Wykonawczego Grupy Alcan).

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!