Zestaw czujnika ABS do punktowej wymiany

, 20 listopada 2019, 11:38

W ofercie MEYLE pojawiła się nowość, którą jest zestaw czujnika ABS. Umożliwia on punktową wymianę uszkodzonego czujnika i pierścienia czujnika ABS. Jest to rozwiązane oferowane obecnie tylko przez firmę z Hamburga.

Jeżeli uszkodzenie czujnika ABS zostało spowodowane uszkodzonym pierścieniem, do tej pory trzeba było wymieniać całą piastę koła, co wiązało się z wysokimi kosztami dla kierowcy i warsztatu. Zestaw MEYLE, składający się z czujnika ABS, pierścienia czujnika i materiałów montażowych, rozwiązuje problem: piasta koła najczęściej jest całkowicie sprawna i można jej dalej używać. Rozwiązanie jest obecnie dostępne dla pojazdów Audi A3, VW Golf, VW Jetta, Seat Altea i Seat Leon, w których pierścień czujnika ABS na oryginalnych piastach koła może być wymieniany oddzielnie. Dwa nowe zamienniki pozwalają na zaspokojenie zapotrzebowania we flocie blisko 4 mln pojazdów w Europie.

W celu szybkiego rozpoznawania usterek pierścienia czujnika ABS firma MEYLE oferuje praktyczną pomoc w codziennej pracy warsztatu: kartę detektora ABS. Przy pomocy tej karty można testować magnetyczne pierścienie czujnika. Z karty można korzystać na różne sposoby, na przykład za pomocą zintegrowanego pierścienia czujnika można ustalić stronę montażu łożyska koła. Ponadto można zapewnić widoczność pierścienia czujnika. Ułatwia to czasochłonne wyszukiwanie błędów i awarii oraz zapewnia więcej czasu na inne czynności.

Należy pamiętać, że od lat montuje się coraz więcej części samochodowych ze zintegrowanymi pierścieniami czujnika, np. na wale korbowym lub łożyskach koła. Te kompaktowe pierścienie czujnika do pomiaru prędkości obrotowej i pozycji stosowane są w wielu pojazdach. Większość łożysk kół jest już wyposażona w magnetyczny pierścień czujnika.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Tomasz, 27 listopada 2019, 10:03 0 0

Jakiś index, dostępność??

Odpowiedz