Dla ochrony silnika – K2 Texar Ultra

28 września 2011, 11:08

Do wydłużenia żywotności silników Diesla marka K2 opracowała olej syntetyczny 5W-40 Texar Ultra. Zadaniem produktu jest zapewnienie ochrony podczas zmiennych warunków atmosferycznych i podwyższonej eksploatacji silnika.

Olej 5W-40 Texar Ultra to w 100% syntetyczny produkt, który opracowano przy wykorzystaniu technologii Nanotech. Nanocząsteczki zapewniają maksymalną ochronę silnika w każdych warunkach. Produkt zawiera także związki PAO (PoliAlfaOlefiny) mające dobre właściwości smarne, zarówno w wysokich, jak i niskich temperaturach. Texar Ultra w formule Longlife umożliwia także wydłużenie cyklu pomiędzy poszczególnymi okresami wymiany. Specjalnie wyselekcjonowany pakiet dodatków ma zapewnić pełną ochronę i do 2,5% mniejsze spalanie dla jednostek napędowych niezależnie od przebiegu.

Olej K2 Texar 5W-40 Ultra Spełnia wymagania amerykańskich i europejskich norm jakości takich jak między innymi API SM/CF (American Petroleum Institute – Amerykański Instytut Nafty) oraz ACEA (European Automobile Manufacturer's Association – Stowarzyszenie Europejskich Producentów Pojazdów) A3/B3/B4 i C3. Ponadto spełnia on  również wymagania producentów samochodów VW 505.01, 502.00  i 505.00.

Produkt jest dostępny w ofercie marki K2 w butlach o pojemności 1 l (ok. 15 zł) i 5 l (ok. 75 zł). 

Opublikowane przez: Redakcja

Dowiedz się więcej

Najbardziej wytrzymały olej Castrola
Najbardziej wytrzymały olej Castrola

Castrol wprowadza na rynek nowy olej Castrol EDGE z technologią FST. Jest on dostosowany do warunków, które panują w nowoczesnych jednostkach napędowych, jak zastosowanie turbosprężarek, wzrost ciśnień, wydłużone interwały pomiędzy wymianami oleju, czy mniejsza pojemność misek olejowych. Produkt ma trafić do sprzedaży we wrześniu 2011 r. Przeprowadzone testy dowiodły, że Castrol EDGE, pracując pod największymi […]

Najczęściej wybierany olej silnikowy
Najczęściej wybierany olej silnikowy

Czterech na pięciu kierowców wymieniło w ostatnim roku olej silnikowy, a najczęściej wybieraną marką był Mobil – wynika z najnowszego raportu GIPA. Co ciekawe, przy wyborze oleju silnikowego największą uwagę zwracamy nie na koszt zakupu, a odpowiednią jakość oleju, który ma decydujący wpływ na kondycję naszego samochodu. Według najnowszego raportu GIPA polski rynek olejów silnikowych […]

Zlewaki na zużyty olej i płyny eksploatacyjne
Zlewaki na zużyty olej i płyny eksploatacyjne

Firma J.R. Motor.Services G.B. Sp. z o.o. rozszerzyła ofertę o nowe zlewaki do oleju marki Draper. Zlewak o nr kat. 04266 przeznaczony jest do montażu na szczycie standardowej beczki 205L. Odpływ spustowy pokrywa się z wlotem/korkiem beczki co umożliwia proste i efektywne odprowadzanie zużytego oleju z filtrów, itp. Wykonany z odpornego na chemikalia polietylenu o wysokiej […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Anonim, 26 stycznia 2012, 8:12 0 0

Firma mogłaby w końcu gdzieś napisać kto jest producentem tych olejów.

Odpowiedz

Anonim, 2 lutego 2012, 8:37 0 0

....bo chyba jako konfekcjoner nie docenia świadomości klientów. Kto zaufa kosmetycznej firmie bez jasnej deklaracji o producencie?

Odpowiedz

fk, 4 sierpnia 2015, 17:44 0 0

nie ma producenta na naklejce - tzn. jest producent : made in prc./ made in china . nie musi to oznaczać gorszej jakości , ale .... dlaczego się ukrywają ?

Odpowiedz

fk, 4 sierpnia 2015, 17:44 0 0

nie ma producenta na naklejce - tzn. jest producent : made in prc./ made in china . nie musi to oznaczać gorszej jakości , ale .... dlaczego się ukrywają ?

Odpowiedz