Nowa zimowa opona dostawcza Bridgestone W800

8 września 2004, 0:00

Lamelowana opona Bridgestone Blizzak W800 zastąpi dostępną na rynku od 11 lat oponę M723. W800 to opona klasy premium do samochodów dostawczych o średniej i dużej ładowności oraz dużych samochodów segmentu MPV.
W połączeniu z doskonałą przyczepnością na śniegu i lodzie, W800 oferuje dobre właściwości zarówno na mokrej jak i suchej nawierzchni. Jej żywotność w porównaniu do innych aktualnie dostępnych produktów również wypada bardzo dobrze, a dodatkowo żebro ochronne zabezpiecza bark opony przed możliwością uszkodzenia np. o krawężnik. Wzór bieżnika łączy w sobie specjalny układ wzajemnie zazębiających się klocków z wzdłużnym nacięciem żebra barkowego, co wpływa na poprawę właściwości trakcyjnych opony oraz prowadzenia na zaśnieżonych nawierzchniach. Natomiast nacięcia na krawędziach bieżnika w połączeniu z dużą gęstością rowków “zig-zag” w centralnej jego części poprawiają zachowanie opony na oblodzonej nawierzchni.
Rowki obwodowe wzmacniają przyczepność opony na mokrej nawierzchni oraz zwiększają odporność na aquaplaning. Dodatkowo ciągłe żebro barkowe minimalizuje podatność na nieregularne zużycie. Składniki mieszanki bieżnika zostały tak dobrane, aby zapewnić najlepsze połączenie właściwości opony w różnych warunkach drogowych z długą żywotnością, podczas gdy specjalna warstwa podkładowa odporna na wysoką temperaturę umożliwia podniesienie wskaźnika dopuszczalnej prędkości do symbolu R.

Opublikowane przez: Redakcja

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!