TRW wprowadza dachowe poduszki powietrzne

24 czerwca 2011, 9:35

TRW Automotive w czerwcu 2011 roku zaprezentowała nowy system „dachowych” poduszek powietrznych, które zastąpią poduszki powietrzne montowane zazwyczaj w kokpicie pojazdu. Nowa poduszka powietrzna pozwoli na złagodzenie obrażeń pasażerów w razie wypadku oraz poprawę estetyki wnętrza, ergonomii i funkcjonalności przy jednoczesnej oszczędności miejsca w samochodzie.

Nowa konstrukcja, poprzez wyeliminowanie konieczności montowania jej  w obrębie kokpitu, zapewni redukcję kosztów związanych z projektowaniem specjalnych wylotów na otwierające się poduszki. Ponadto, konstrukcja ta jest łatwa w montażu i kompatybilna z szeroką gamą pojazdów.

 

TRW prowadzi prace badawcze nad technologią poduszek dachowych od kilku lat, natomiast ostatnie dwa lata obejmują ścisłą współpracę z jednym z największych europejskich producentów samochodów. Rezultatem tej współpracy jest podpisanie znaczącej umowy produkcyjnej uwzględniającej zastosowanie nowatorskich poduszek dachowych.
 

Opublikowane przez: Redakcja

Dowiedz się więcej

MotoFocus TV – Pierwsza telewizja dla profesjonalistów
MotoFocus TV – Pierwsza telewizja dla profesjonalistów

Zapraszamy do obejrzenia pierwszego odcinka MotoFocus TV. Nasz nowy program to pierwsza internetowa telewizja, która powstała specjalnie z myślą o warsztatach motoryzacyjnych. W tym odcinku prezentujemy między innymi centrum szkoleniowe Hella Polska oraz mobilny tester zawieszenia Febi! MotoFocus TV będzie ukazywać się regularnie co dwa tygodnie. W każdym odcinku: nowe produkty, rozmowy z przedstawicielami branży […]

Nowa generacja skalowalnych układów kontroli poduszek powietrznych
Nowa generacja skalowalnych układów kontroli poduszek powietrznych

TRW Automotive prowadzi prace nad drugą generacją skalowalnych układów sterujących dla poduszek powietrznych (Airbag Control Unit – ACU). Projekt powstał w związku z rosnącym zapotrzebowaniem na rynku nisko budżetowych samochodów i na rynkach wschodzących. To inteligentne rozwiązanie pozwala na instalację w pojeździe systemu poduszek powietrznych w dwóch opcjach: dla modeli sprzedawanych na terytoriach rozwijających się, […]

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Anonim, 30 czerwca 2011, 14:48 0 0

Lubię to ;)

Odpowiedz