Nowoczesne rozwiązania SKF

28 lipca 2004, 0:00

Od początku 2003 roku firma SKF wprowadziła na rynek około 4300 rozwiązań, powiększając w ten sposób łączną liczbę swoich rozwiązań w dziedzinie łożysk kół do 18 tysięcy. Zaawansowane techniki produkcyjne pozwalają zwiększyć wytrzymałość łożysk na obciążenia przez umieszczenie dodatkowych kulek w pierścieniu i zmniejszenie tarcia między elementami łożyska. Dzięki temu, między innymi, zmniejszając zużycie paliwa.
Obecnie większość producentów samochodów musi sprostać surowym normom ochrony środowiska oraz coraz większym wymaganiom klientów, związanym z trwałością, bezpieczeństwem i komfortem jazdy. Takie wymogi muszą brać pod uwagę również dostawcy podzespołów. Chcąc spełnić stawiane przez producentów warunki dotyczące zaawansowania technicznego produktów, firma SKF podjęła ścisłą współpracę z producentami samochodów i zaprojektowała zintegrowaną piastę trzeciej generacji HBU 3.
W ramach działalności zorientowanej na klienta firma SKF podjęła współpracę z firmą Volvo i na specjalne zamówienie opracowała zespoły HBU 3. Zostały one zaprojektowane do przedniej i tylnej osi w modelach XC90 i 4×4 V70, a dzisiaj stosowane są na wielu innych platformach. W stworzonym dla Volvo zespole HBU 3 zastosowano zaawansowaną technikę produkcji, zwaną formowaniem na zimno, w której pierścień wewnętrzny jest zaciskany podczas produkcji. Eliminuje to konieczność zastosowania wysokiego lub wcześniej określonego momentu podczas pasowania. Jeśli w produkcji konkretnego modelu HBU 3 nie jest stosowane formowanie na zimno, obciążenie wstępne zostaje zoptymalizowane przy zaciskaniu centralnej śruby w trakcie montażu. Obydwie metody gwarantują większą trwałość łożyska.
Od samego początku projektu, przez wiele lat, zadaniem firmy SKF było projektowanie, tworzenie i testowanie piast. Testy, przeprowadzone zgodnie z rygorystycznymi normami SKF i dodatkowymi próbami wytrzymałości firmy Volvo, spełniają wymagania obniżonej masy, optymalnego pasowania i wysokiej trwałości.

Opublikowane przez: Redakcja

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!