MEYLE zaprezentowało nowości na Automechanice

17 września 2018, 15:03

Hamburski producent części zamiennych MEYLE zaprezentował na targach Automechanika nowości, innowacje i zestawy serwisowe trzech linii produktów MEYLE-HD, MEYLE-PD i MEYLE-ORIGINAL oraz samodzielnie opracowane, indywidualne rozwiązania dla klientów i partnerów. 

Nowości MEYLE pokazane na targach to:

Wahacz poprzeczny MEYLE-HD do BMW i MINI

Wahacz poprzeczny MEYLE-HD do BMW i MINI jest technicznie poprawionym aluminiowym wahaczem poprzecznym MEYLE-HD z wymiennym przegubem nośnym i materiałem do mocowania i tym samym jest jedynym takim rozwiązaniem na rynku Aftermarket. Nowy wahacz poprzeczny przekonuje w porównaniu z częścią OE wysoką trwałością, mniejszą masą i wyższą odpornością na korozję.

Zestaw tulei metalowo-gumowej MEYLE-HD z narzędziem

Za pomocą zestawu tulei MEYLE-HD, składającego się z fabrycznie sprasowanej, gotowej do montażu tulei MEYLE-HD oraz pasującego narzędzia montażowego, można niezwłocznie przeprowadzić punktową wymianę tulei tylnych osi w wybranych modelach BMW serii 5, 6, 7 i X5. Olbrzymia oszczędność kosztów: zestaw kosztuje średnio ponad dziesięć razy mniej niż 2 wahacze OE, które bez niego musiałyby zostać wymienione w całości.

Urządzenie do płukania płynu chłodzącego MEYLE-ORIGINAL

Nowe urządzenie do płukania płynu chłodzącego MEYLE-ORIGINAL firmy MEYLE zaprojektowane we współpracy z partnerem produkującym narzędzia HAZET wspiera warsztaty przy profesjonalnym płukaniu układu chłodzenia. Czyszczenie układu chłodzenia odbywa się przy użyciu wody i sprężonego powietrza, całkowicie wykluczając zastosowanie agresywnych chemikaliów.

Filtr powietrza kabiny MEYLE-ORIGINAL o działaniu antybakteryjnym

MEYLE wzbogaca swój asortyment kabinowych filtrów cząsteczek i filtrów z warstwą węgla aktywnego, wprowadzając trzecią specyfikację: dodatkowa warstwa filtra wzbogacona dodatkowo jonami srebra zapewnia w przypadku nowego filtra kabinowego MEYLE-ORIGINAL działanie antybakteryjne i tym samym czystsze powietrze w samochodzie.

Wstępnie zamontowane łożysko koła MEYLE-ORIGINAL

Nowy uniwersalny zestaw umożliwia warsztatom zaoszczędzenie cennego czasu: w zestawie naprawczym do łożysk kół MEYLE-ORIGINAL łożysko koła i piasta koła są już wstępnie zamontowane. Rozwiązanie pokrywa potrzeby światowego parku samochodowego liczącego ponad trzy miliony pojazdów.

Okładziny hamulcowe MEYLE-PD „następnej generacji”

Im bardziej sportowa jest okładzina, tym częściej tradycyjne hamulce wykazują tendencję do skrzypienia. Wraz z okładzinami hamulcowymi MEYLE-PD „next generation” MEYLE ogranicza do minimum emisję dźwięków w okładzinach nastawionych na wysoką wydajność. Łącznie udoskonalono technicznie 350 okładzin hamulcowych MEYLE-PD.

Okładziny hamulcowe MEYLE-PD do ciężarówek

Nowe okładziny hamulcowe MEYLE-PD do pojazdów użytkowych są pierwszymi prezentowanymi przez MEYLE częściami, które zostały zaprojektowane na podstawie technicznej współpracy i transferu know-how z zespołem tankpool24 Racing Team. W celu szybkiej i racjonalnej pod względem kosztów wymiany okładziny hamulcowe dostarczane są ze wszystkimi materiałami montażowymi.

Łożysko silnika MEYLE-HD

Nowe hybrydowe łożysko silnika MEYLE-HD łączy wyjątkowe właściwości materiałowe poliuretanu zapewniające długowieczność i Polyelastu dbającego o komfort. Dzięki połączeniu materiałów klasy high-tech hybrydowe łożysko silnika umożliwia zawieszenie silnika prawie bez wibracji i niezawodne tłumienie drgań silnika.

„Experience MEYLE” – auto do driftu na stoisku targowym

Od tego roku MEYLE angażuje się jako główny sponsor popularnej niemieckiej serii wyścigów DRIFT UNITED. W centrum znajduje się nieustanna wymiana wiedzy między inżynierami i uczestnikami. Na targach Automechanika MEYLE pokazano auto do driftu, do którego inżynierowi MEYLE we współpracy z DRIFT UNITED opracowali prototyp kinematyki osi przedniej dostosowany do specjalnych wymagań w sportach driftingowych.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!