Nowa wersja filtra MANN-FILTER FreciousPlus 2

11 września 2018, 12:58

Firma MANN-FILTER wprowadziła do oferty ulepszone filtry FreciousPlus 2. Nowe filtry posiadają funkcję wiązania szkodliwych gazów pochodzących z zewnątrz, jak i z wnętrza pojazdu. W dalszym ciągu zapewniają ochronę przed alergenami, bakteriami i pleśnią.

Eksperci w zakresie filtrowania powietrza firmy MANN+HUMMEL opracowali na potrzeby nowych filtrów FreciousPlus 2 ulepszoną i bardziej wszechstronną technologię filtracji. Są one wyposażone w cienkie nanowłókna, które są ok.100 razy cieńsze niż zwyczajne włókniny filtracyjne.

Zapewnia to wyższą wydajność w porównaniu z wcześniejszymi modelami. Dzięki temu nowe filtry poza cząstkami klasy PM10 i PM2.5 odfiltrowują także nawet 90% drobniejszych cząstek klasy PM1, czyli cząstki o średnicy aerodynamicznej mniejszej niż 1 mikrometr (0,0001 cm). Filtry FreciousPlus 2 odfiltrowują do 80% najdrobniejszych cząsteczek, mniejszych niż 0,1 mikrometra.

Ulepszone filtry FreciousPlus 2 wyróżniają się na tle wcześniejszych modeli także przez redukcję szkodliwych gazów i nieprzyjemnych zapachów: Poprawione wiązanie tlenków azotu, dwutlenku węgla i ozonu.

W porównaniu z wcześniejszymi modelami nowe filtry FreciousPlus 2 wyłapują ponad 200 razy więcej cząstek amoniaku i chronią przed lotnymi związkami organicznymi, takimi jak np. formaldehyd, które mogą się ulatniać z materiałów zastosowanych w kabinach samochodów osobowych.

Nowe filtry FreciousPlus 2 zachowują wysoki poziom odfiltrowywania materiałów wywołujących reakcje alergiczne, tzw. alergenów, a także bakterii i pleśni, zapewniony już w poprzedniej generacji: Filtry te wiążą alergeny i zapobiegają przedostawaniu się bakterii i pleśni do kabiny przez układ wentylacyjny.

Filtry MANN-FILTER FreciousPlus 2 trafią na niezależny rynek części zamiennych dla wybranych zastosowań w samochodach osobowych na początku 2019 r. Dostępny asortyment będzie stopniowo wymieniany na modele nowej generacji.

Najnowsze produkty marki MANN-FILTER zostaną zaprezentowane na targach Automechanika we Frankfurcie (hala 3, stoisko A 51).

Opublikowane przez: Redakcja

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!