Ceramiczne klocki hamulcowe ATE

12 października 2010, 0:00

Ceramiczne klocki hamulcowe ATE, w porównaniu z tradycyjnymi klockami, prawie nie ulegają zużyciu. Dzięki temu felgi samochodu pozostają czyste i lśniące, a tarcze hamulcowe maja znacznie wydłużony przebieg. Dodatkową korzyścią jest jest znacznie cichsze hamowanie.


Układ hamulcowy w pojazdach przekształca energię kinetyczną powstałą poprzez tarcie w temperaturę, co jest przyczyną ich zużycia. Objawem tego są felgi zabrudzone pyłem z klocków hamulcowych. Innowacyjna technologicznie włóknina zawarta w okładzinie klocków produkuje podczas hamowania „przejrzysta osłonę”, która hamując, chroni tarcze przed nadmiernym zużyciem.

Niski poziom pylenia nowych ceramicznych klocków ATE sprawia, że felgi są czyste, poprawiając jednocześnie wygląd samochodu. Komponenty zawarte w klockach redukują ilość wytwarzanego hałasu podczas hamowania. Ceramiczne klocki chronią też tarcze przed korozja i wymyciami. To z kolei zmniejsza ryzyko ewentualnych problemów z biciem tarcz.

Testy i badania pokazały, że klocki ceramiczne zużywają się w dużo mniejszym stopniu i bezpośrednio przyczyniają się do wydłużenia żywotności tarcz hamulcowych. Wynikiem tego jest oszczędność spowodowana rzadszą koniecznością ich wymiany. Tarcze zabezpieczone przed korozją to również mniejsza tendencja przyklejania się klocków do tarczy, gdy jest mokro lub na drogi wysypywana jest sól.

Ceramiczne klocki ATE produkują minimalne ilości pyłu, co oznacza ze nie zanieczyszczają środowiska naturalnego. Ich lepsza charakterystyka zużycia , oszczędzą nasze zasoby naturalne przy zachowaniu jakości hamowania. Ceramiczne klocki nie wymagają przeróbek samochodu przed montażem. Mogą po prostu zastąpić tradycyjne klocki hamulcowe.

Więcej informacji pod numerem polskiej hot linii ATE + 48 728 87 88 89

Opublikowane przez: Redakcja

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Anonim, 13 października 2010, 0:00 0 0

Jeszcze do niedawna te klocki montowany w samochodach z wyższej półki. Cena może trochę straszna ale komfort użytkowania większy.

Odpowiedz

Anonim, 14 października 2010, 0:00 0 0

Ciekawe u kogo te klocki kupują ? Ostatnio kupiłem tarcze ATE, które miały nalepkę Made in PRC. Ktoś wie ?

Odpowiedz

Anonim, 14 października 2010, 0:00 0 0

Jeszcze jedna sprawa. PRAWDZIWE ceramiczne hamulce nie nadają się w wyścigach w przypadku deszczu, zimna. Nie ma czucia hamulca wówczas i zawodnicy wybierają tradycyjne rozwiązanie. Ceramika na zimno działa beznadziejnie. Tu chyba jednak chodzi o klocki organiczne z domieszką ?

Odpowiedz

Anonim, 7 sierpnia 2011, 11:18 0 0

Zamontowałem ostatnio ceramiczne klocki hamulcowe firmy ATE do najnowszego mondka. Hamulce spisują się znakomicie. Cena może nie n iska ale polecam.

Odpowiedz

Anonim, 18 września 2013, 23:21 0 0

Jakim cudem te klocki moga byc ceramiczne, jesli ich cena jest na poziomie organicznych ? Sorry, ale to kit a nie hit ;-)

Odpowiedz