Światła zakrętowe Helli w nowym Oplu Astrze

16 czerwca 2004, 0:00

Hella opracowała dynamiczne światła doświetlające zakręty w oparciu o bi-ksenonowe moduły projektorowe do nowego Opla Astry. Nowa Astra jest pierwszym samochodem w segmencie kompaktowym, który może być wyposażony w technikę i technologię AFL. Innowacja ta, tak istotna dla podniesienia poziomu bezpieczeństwa i komfortu jazdy, staje się tym samym dostępna dla znacznie szerszego kręgu klientów. Łącznie do tej pory Hella opracowała systemy doświetlające zakręty dla dziewięciu modeli różnych producentów i marek.
Dzięki nowej technice i technologii oświetleniowej powierzchnia oświetlana przez światła mijania przed samochodem wjeżdżającym w łuk zostaje niemal podwojona. Kierowca może wcześniej rozpoznać przebieg zakrętu i odpowiednio dostosować swe zachowania. Aktywne doświetlanie zakrętów pracuje zarówno w trybie świateł mijania, jak i drogowych i dostosowuje swe funkcjonowanie do prędkości samochodu.
Tylne lampy zespolone nowej Astry także zostały opracowane przez Hellę. Po raz pierwszy na świecie specjaliści-oświetleniowcy wykorzystali szybę, która opalizuje od zewnętrznej strony, tzw. szybę półprzezroczystą, w lampach kierunkowskazów i cofania.
Inne produkty dostarczane przez Hellę dla nowej Astry to oświetlenie kabinowe, centralna lampa stopu, elektroniczny czujnik położenia pedału gazu, system samopoziomowania świateł głównych oraz centralna jednostka kontrolna.

Opublikowane przez: Redakcja

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!