Specjaliści z firmy Bosal zwracają uwagę

27 maja 2004, 0:00

Żywotność układu wydechowego zależy nie tylko od jego jakości, ale również od stanu elementów montażowych, stanu zawieszenia silnika i samochodu, stylu jazdy, jakości paliwa oraz stosunku przebiegu samochodu do czasu jego użytkowania. Im bowiem częściej samochód jeździ z zimnym silnikiem (krótkie odcinki), tym szybciej zużywają się elementy układu wydechowego.
Układ wydechowy o złej pasowności założony bez użycia past termoutwardzalnych i nowych elementów montażowych może powodować nieszczelność oraz dostawanie się spalin do kabiny pojazdu. W wyniku tego kierowca odczuwa dyskomfort w podróży (bóle głowy), szybsze zmęczenie lub nawet utratę świadomości, co może doprowadzić do wypadku drogowego.
Bosal poleca elementy układu wydechowego o wysokiej pasowności zbudowane z materiałów spełniających wszelkie normy Unii Europejskiej.
W przypadku tłumika źle dobranego lub o innych parametrach technicznych niż zalecany przez producenta samochodu można się spodziewać negatywnych skutków w eksploatacji samochodu takich jak np. zwiększenie spalania lub zmniejszenie mocy samochodu do zatarcia silnika włączanie. Elementy układów wydechowych Bosal spełniają wszelkie zalecenia i parametry techniczne producentów samochodów.
Bosal to firma międzynarodowa produkująca układy wydechowe, haki holownicze, bagażniki oraz regały magazynowe. Wszystkie produkty Bosal posiadają certyfikacje i homologacje potrzebne do ich sprzedaży i montażu elementów po wejściu Polski do Unii Europejskiej. W zakresie układów wydechowych i haków holowniczych Bosal produkuje elementy na pierwszy montaż i wyposażenie fabryczne między innymi do takich marek samochodów jak: Renault, Opel, Ford, Saab, Volkswagen, Subaru, Buick, czy Mercedes.

Opublikowane przez: Redakcja

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!