SKF, imponująca tradycja (materiał przygotowała firma SKF)

20 maja 2004, 0:00

Nie, nie zamierzamy prowadzić bolidu F1. Ale od ponad 50-ciu lat, SKF pomaga prowadzić zespół Ferrari. Jesteśmy dumni ze współpracy technicznej z zespołem Scuderia Ferrari trwającej nieprzerwanie od 1947 roku. Jest to najdłuższy okres sponsoringu technicznego w historii wyścigów F1. Jesteśmy także dumni, że w modelu F2003-GA startujący w sezonie 2003 znalazło się około 150-ciu naszych łożysk, z czego większość zaprojektowanych specjalnie na potrzeby wyścigów, korzystających z najbardziej zaawansowanych technologii jak niemetaliczne elementy toczne i powłoki ochronne uzyskiwane naparowywaniem próżniowym. Dodatkowo SKF używa specjalnego oprogramowania do komputerowej symulacji pracy łożysk umożliwiając inżynierom “wirtualne” testowanie różnych koncepcji jeszcze zanim samochód wyjedzie na tor. Współpraca ta przynosi korzyści wszystkim.
Dla zespołu Scuderia Ferrari – praktycznie absolutna dominacja w najbardziej wymagającym ze sportów motorowych, w tym pięć razy z rzędu tytuł: “najlepszy konstruktor” i cztery tytuły “najlepszy kierowca”.
Dla SKF – prestiżowa nagroda za innowacje (“Ferrari Innovation Award”) przyznana SKF przez Ferrari w 2003roku za “dostarczanie łożysk w najwyższym możliwym standardzie do pojazdów Formuły I i samochodów Ferrari i Maserati GrandTurismo”.
Dla naszych klientów – rosnąca liczba oferowanych produktów spełniających najwyższe standardy jakości dzięki wiedzy czerpanej wprost z doświadczeń na torach wyścigowych. Szukasz partnera handlowego, który zapewni Ci przewagę, także technologiczną? Zostań partnerem SKF.

Opublikowane przez: Redakcja

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!