By praca w warsztacie była lżejsza…

, 20 września 2017, 16:32

Praca w warsztacie to jeden z cięższych zawodów. To praca w ciągłym ruchu, w niewygodnych pozycjach, niejednokrotne mocowanie się z zapieczonymi śrubami czy naprawienie elementów w trudno dostępnych miejscach pojazdu. Po kilku godzinach można odczuć ból rąk, pleców, irytację oraz zniechęcenie. Jak w każdym zawodzie, tak i w tym przypadku warto pomyśleć o ergonomii i sposobach ułatwiających codzienne czynności.

Takie rozwiązania proponuje Państwu firma PROFIX, oferująca wysokiej jakości narzędzia oraz wyposażenie warsztatów marki PROLINE. Przedstawiamy kilka wybranych propozycji, spośród szerokiego asortymentu, które ułatwią codzienne zmaganie się z mechaniką oraz zmniejszą zmęczenie i umożliwią pracę w wygodnej pozycji.

1. Zestaw naprawczy korków do miski olejowej

Zestaw naprawczy korków do miski olejowej pozwala na uratowanie jednego z najbardziej newralgicznych miejsc w silniku. Przy każdej wymianie oleju mamy do czynienia z delikatnym gwintem miski olejowej, przy korku spustowym oleju. Zapieczona śruba, czy nieodpowiedni moment dokręcenia, często powoduje przeciekanie oleju w tym miejscu.

W PROLINE mamy do dyspozycji 4 rozmiary zestawów naprawczych korków miski olejowej: M13, M15, M17 i M20.

Dla każdego rozmiaru jest 1 gwintownik, 5 korków i 10 podkładek.

2. Zestaw do demontażu radioodbiorników

Ilu producentów, tyle rozwiązań i mechanizmów montażu i demontażu odbiorników radiowych w samochodzie. Ile razy trzeba było szukać odpowiedniego narzędzia lub je przerabiać, aby wyciągnąć i wymienić radio?

Dzięki PROLINE można mieć teraz wszystkie niezbędne narzędzia w jednej kompaktowej walizce. Zestaw do demontażu radioodbiorników dostosowany jest zarówno do fabrycznych instalacji, jak również uniwersalnych, tj. Sony, Blaupunkt, Panasonic, czy Kenwood.

Przy każdym elemencie w walizce znajduje się wytłoczona informacja o jego zastosowaniu.

3. Ściągacz bezwładnościowy do piast i łożysk

Piasty i łożyska to niejednokrotnie zmora i koszmar mechaników. Sposoby, podważanie, wybijanie, irytacja i zmęczenie… a można prościej.

Zestaw PROLINE zawiera młotek bezwładnościowy, dwie wymienne głowice oraz wyposażenie specjalnie dobrane i dedykowane do ściągania piast i łożysk.

4. Siedzisko warsztatowe z regulacją wysokości

Wygodny taboret warsztatowy PROLINE podnosi komfort pracy w pozycji siedzącej. Posiada tapicerowane siedzisko. Wyposażony jest w cztery w pełni obrotowe kółka, które sprzyjają sprawnemu poruszaniu się i ułatwiają dostęp do wyposażenia warsztatu. Siedzisko ma pneumatyczną regulację wysokości. To co wyróżnia taboret PROLINE, to funkcjonalna szafka na narzędzia, zamontowana tuż nad jego kółkami. Takie rozwiązanie znacznie optymalizuje czas pracy. Dzięki temu podczas napraw  w warsztacie nie trzeba już myśleć o tym gdzie odłożyć narzędzia. Taboret waży ok. 5,7 kg i mierzy 380 x 380 x 575 mm.

Artykuł sponsorowany PROLINE

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!